Zapsal vůbec svoji první trefu v novém působišti, navíc byl u zrodu akce na 1:1. Na tu jeho mu přihrál – ano, hádáte správně – nejlepší střelec Beranů v loňské základní části Petr Mrázek.

„Když hrajete proti svým, tak se to stává hodněkrát,“ vrací se Honejsek s úsměvem k úspěšnému zakončení.

Jan Srdínko.
Srdínko chválí i přes prohru: Dvě třetiny jsme předváděli výborný hokej

Berani v prodloužení zahodili dvě šance, v obou byl Süss, který se nedokázal prosadit před domácím gólmanem.

Porubě naopak stačila jediná příležitost. Dlouho to přitom ani nevypadalo, že by z ní měla udeřit. Antonín Honejsek se však rozmáchl a rozhodl sobotní bitvu.

„Vyjel jsem do třetiny, už jsem nechtěl nic vymýšlet, na střelu švihem jsem si nevěřil. Beci odstoupili, nešli proti mně. Měl jsem chvilku čas, zavřel jsem oči a vystřelil. Do brány se to poodráželo,“ těšilo 32letého útočníka.

Antonín Honejsek
Cítil křivdu, konec nechápe. Honejsek o Francii, Porubě i Beranech

Prostějovský odchovanec od sezony 2016/2017 pravidelně nastupoval za ševce. Před rokem odešel hostovat do extraligové Plzně, letošní ročník začal ve francouzském Rouen.

V Normandii ale v polovině listopadu nečekaně skončil, následně odešel do Poruby. Na bývalý klub však nezapomněl, což potvrdil i tím, že po vítězné brance svoji trefu neslavil. „Dal jsem gól proti svým, slavit jsem to nechtěl,“ přiznal zkušený borec.

Sobotní duel v Kravařích nabídl tuhou bitvu, oba týmy vyslaly na brankáře 33 střeleckých pokusů. „Byl to těžký zápas, takový play-off, hrálo se hodně do obrany,“ popsal Honejsek dramatický duel.

Hokejoví Berani před začátkem sezony 2023/2024 uspořádali tiskovou konferenci. Na snímku GM klubu Jan Pravda.
GM Beranů Pravda o Hamrlovi, konci Říhy, kádru i trenérech: Mají plnou důvěru

„Předchozí zápasy jsme nehráli špatně. Přijel výborně hrající Zlín, byla to skvělá zkouška. Celý zápas jsme prohrávali, nakonec jsme vyrovnali. Potom to už bylo o štěstí, nebylo to tak, že bychom soupeře vyloženě přejeli. Gól mohl dát kdokoliv,“ dodal sobotní hrdina Poruby Antonín Honejsek.

V Ostravě se mu zatím daří, v devíti utkáních posbíral pět kanadských bodů. (1+4)