„Po osobní stránce je to asi životní sezona,“ přiznal 27letý Okál. „Ještě jsem měl jednu takovou, když jsem hrával s Lešounem,“ zmínil Petra Lešku, vedle kterého v daném ročníku nejčastěji nastupoval. Tehdy nasázel 11 branek. Nyní už má deset zářezů. „Nechci to zakřiknout, ale zatím je to dobré,“ pochvaloval si po včerejším tréninku.

Nešetřil úsměvy ani dobrou náladou. Pohoda je na něm znát. „Hokej si užívám jako každý rok. Mám ho rád. Je to něco, co mě v životě naplňuje. Když tam něco spadne a hlavně, když tým vyhraje, samozřejmě je to o to hezčí,“ podotkl chlapík s číslem 88 na zádech.

Co se změnilo? Má větší důvěru trenérů. Už bez učitelů a lídrů Čajánka, Lešky či Holíka přijal větší odpovědnost za tým. „Dostal jsem víc prostoru na ledě. Hraju víc, to je největší rozdíl. A zatím to tam padá,“ nehledá ve své formě vědu Okál.

Svá čísla a statistiky však sleduje. „Jako každý hráč, stejně se dívám i na ostatní. Ale nelpím na nich, jsem hlavně rád, že týmu můžu nějak pomoct. A nějak se držíme, tam kde jsme a hrajeme sem tam dobře,“ pochvaloval si Okál aktuálně sedmé místo v tabulce a náskok šesti bodů na 11. příčku, která nezaručuje účast v předkole play-off. „Šest bodů nic neznamená, to jsou dva zápasy. Pořád se díváme pod sebe, musíme bojovat o každý bodík,“ ví zlínský bijec.

Naposledy svůj um prokázal ve středu v Mladé Boleslavi. Od mantinelu si ve 4. minutě vybruslil mezi dvěma soupeři do střelecké pozice a chladnokrevně švihem zakončil. „Mířil jsem, spadlo to tam. Naštěstí to gólmanovi propadlo. Vždycky pomůže, když se něco povede. Ať už klička, dobrá nahrávka, hráč si věří a sebevědomí jde nahoru,“ pochvaloval si Okál.

Co znamená mít sebevědomí, pak ukázal v samostatných nájezdech. Svůj pokus zakončil nádherným forhendovým blafákem. „Někdy to zkouším na tréninku. Povedlo se mi to v přípravném zápase. Tak jsem to zkusil i nyní,“ vysvětloval někdejší mládežnický reprezentant.

V Mladé Boleslavi se navíc po návratu Bukartse po nemoci dala zpět dohromady úderná formace s Honejskem. „Buky je výborný hráč, jde na něm vidět, že si věří na puku a dokáže vymyslet i situace pro nás s Tondou. Je výhoda, že se vrátil,“ pochvaloval si Okál.

I jeho mrzelo, že Zlín přišel v Mladé Boleslavi o dvougólový náskok. „Nechtěli jsme ho bránit, zbytečně jsme jim dali šanci v úvodu druhé třetiny, párkrát jsme propadli a přečíslovali nás. To bylo špatně. Na to si musíme dát pozor, soustředit se i na defenzivu. Nesmíme jen útočit,“ velí Okál, jenž i dva body nakonec přijal. „V Boleslavi se nám moc nedaří. Jsem rád, že jsme je urvali,“ dodal zlínský forvard.

Po zápase stačil prohodit i pár slov s bývalými spoluhráči Petrem Holíkem a Oldrichem Kotvanem. „Popřáli jsme si na svátky a nový rok a ať se mu daří. Víc jsme toho nestihli,“ poznamenal.

Berani se nyní už soustředí na dnešní mač, kdy od 17.30 hodin vyzvou pražskou Spartu. Prestižněji než jiné bitvy však Okál duely proti Pražanům nebere. „Pro mě je Sparta normální soupeř. Budeme se snažit na ně nachystat a porazit je. Musíme doma urvat nějaké body,“ burcoval Okál.

Postará se o zábavu i dnes?