Další utkání odehrají v pátek při derby proti Olomouci. „Teď bude důležité pokračovat v nastoleném tempu – svádět osobní souboje, bojovat. Hodně se totiž nadřeme na to, abychom vstřelili branku. Bude potřeba, abychom hráli jako proti Kladnu a utkání ubojovali,“ poukázal autor vítězné branky Beranů Jakub Ferenc.

Kladno jste porazili 3:1. Jak se ohlížíte za tímto důležitým zápasem?
První třetinu jsme byli lepším týmem. Ve druhé jsme polevili, Kladno vyrovnalo. Ve třetí jsme tahali za kratší provaz, pětiminutové oslabení to rozsekalo. Mojí brankou se to však otočilo.

Kladno podlehlo Zlínu 1:3. (4.1.2022)
Bitva pro Berany! Díky závěru porazili Kladno a stáhli manko

Spoluhráč Novotný na začátku třetí třetiny obdržel pětiminutový trest. Jak vám v tu chvíli za stavu 1:1 bylo?
Jedinou branku Kladna jsme si dali sami právě v oslabení, od hokejky tam byl nešťastný odraz. Osobně jsem z pětiminutového oslabení strach neměl. Naopak jsem věřil, že když to ubráníme, tak nás to zvedne. To se přesně stalo. Odvedli jsme tam výbornou práci, podržel nás i Libor.

Znovu se potvrdilo, že výkony Libora Kašíka jsou odrazem k úspěchu…
Letos moc gólů nedáváme, tři branky jsou pro nás nadstandardní. Můžeme se odpíchnout od toho, že nám výborně chytá Libor.

Hokejisté České republiky (červené dresy) do 16 let v úterý večer ve zlínské PSG aréně jednoznačně porazili stejně starý výběr Slovenska 9:2. Na snímku: Samuel Kowalczyk.
Brankář Kowalczyk po domácím debutu: Rád bych si zachytal za "A" Beranů

Do Chomutova jste odjeli o den dříve. Jaký to na vás mělo vliv?
Chomutov je od nás hodně daleko. Někomu to vyhovuje, druhému spíše ne. Osobně jsem ale byl rád, že jsme odjeli o den dříve – dali jsme trénink, ráno měli rozbruslení, po obědě nějakou procházku. U mě to probíhalo stejně jako při domácím zápase, tak jak mi to vyhovuje. Toto rozhodnutí pouze kvituji.