„Určitě na něj rád zapomenu, i když je to jubileum. Dozvím se to vždycky až před zápasem, že mám nějaké kulaté výročí," vykládal zklamaně Veselý, který 6. prosince oslavil 36. narozeniny.

Tím, kdo mu v pátek nejvíce znechutil jubileum, byl jeho někdejší spoluhráč, dnes forvard Energie Stanislav Balán. „Měli jsme větší chuť do hokeje. Ze začátku asi čekali, že po nich nebudeme chodit a budeme ospalí. Venku nehrajeme dobře, takže asi předpokládali, že to bude pro ně snazší. Spletli se a hrát začali až pozdě," lebedil si karlovarský hrdina pátečního večera Stanislav Balán, který dvěma brankami a jednou asistencí (celkem v sezoně 6+9) zajistil Energii třetí výhru na ledě soupeřů.

Poprvé se zařízl do dějin zápasu ve 13. minutě, když ve vzduchu trefil plachtící kotouč a nasměroval jej do sítě. „Přepadlo to přes Horču a padalo to na tyčku. Stál jsem vedle druhé tyčky a chtěl jsem to dorazit. Doufal jsem, že jsem tu bránu neposunul dřív, než jsem to dorazil," oddechl si Balán, někdejší zlínský útočník, který sice první krůčky udělal v Hodoníně, ale hokejově rostl v Baťově městě.

Z hlediště to vypadalo, že možná zahrál i vysokou holí. „Z toho jsem strach neměl. Spíš zda jsem tu branku brzy neposunul," podotkl Balán.

Druhou trefu pak přidal v polovině zápasu po parádní přesilovkové souhře s Drtinou a Zaťovičem. „Ten byl jednoduchý. Ale už mi tam Luboš strkal rukavici. Už se mi párkrát stalo, že jsem to do ní dokázal trefit. Teď jsem měl štěstí," ulevil si Balán.

Zatímco on i jeho parťáci hýřili aktivitou, Zlín působil dvě třetiny mdlým dojmem.

Měli jsme dvě třetiny horší pohyb, byli jsme všude později. Přitom jsme je nepodcenili, na zápas jsme se připravili. Ale Vary nás překvapily dobrým pohybem. V první třetině nám nešly nohy, ve druhé jsme se už do toho trochu dostávali, ale furt to nebylo ono," klopil zrak zlínský útočník.

A po třetím gólu se ze skromně zaplněného hlediště šířil dokonce poprvé v sezoně pískot. „Asi to fakt vypadalo z tribun špatně, takže si lidi zapískali. Třetí třetinu jsme se to snažili napravit, ale už nebyl čas," litoval Veselý.

Zlín skutečně ve třetí části zabral a soupeře sevřel do silných kleští, Marušákem snížil a měl šance na vyrovnání. „Začali hrát a asi si uvědomili, že to samo nepůjde. Naštěstí jsme to ubetonovali, i když to byla z naší strany strašná trma vrma ve třetí třetině," uznal Balán, že místy jeho tým odolal jen se štěstím.

„Asi nebyla spravedlnost slepá. Musíme to napravit v neděli," burcoval Veselý k nedělnímu zápasu v Pardubicích, poslední bitvě před reprezentační přestávkou.