Nový generální manažer Zlína Miroslav Michalovský je optimista. Sešel se s hráčem, který před odchodem do zámoří dvakrát po sobě kraloval extraligovým střelcům, a nyní si vyměňuje návrhy smluv s Balaštíkovým agentem Volkem. „Jde o peníze. Věřím, že se naše představy nakonec sblíží. Podle mě je velká pravděpodobnost, že se Jarda do Zlína vrátí,“ prohlásil Michalovský. Trenér Bokroš na začátku suché přípravy slíbil, že pokud Zlín opravdu Balaštíka získá, pozve zástupce médií na šampaňské. „Vidím to pořád stejně. Máme na Jardu určitý balík peněz. Teď si musí zvážit, zda se vrátí do známého prostředí, nebo půjde tam, kde mu dají víc. Rozhodnutí je jen na něm. V jeho příchodu se neangažuji,“ pravil Ernest Bokroš.

Slovenský kouč dnes s týmem odlétá za přípravou do Turecka. Klub neměl kondiční soustředění zahrnuté v rozpočtu na novou sezonu, takže si sami hráči musejí hradit náklady. Kromě dvaceti hokejistů a trenéra budou ve výpravě vedoucí týmu Oldřich Šolc a masér Lubomír Pálka. Někteří hráči zůstanou doma a budou se připravovat pod vedením asistenta Jaroslava Stuchlíka. „Budeme jen týden od sebe, neměl by v tom být problém,“ tvrdí trenér RI Okna Zlín.

Do Turecka měli původně cestovat i útočníci Petr Leška a Martin Čech. Nejzkušenější centry mužstva ale zradilo zdraví a musejí zůstat doma. Leškovi se ozvalo zraněné koleno z konce základní části extraligy a v pátek musel na operaci, Čech ve stejný den spadl z kola a zlomil si klíční kost. I on musel pod nůž. „Leška začne s tréninkem nejdřív za osm týdnů, snad stihne začátek přípravy na ledě. Čech by neměl chybět tak dlouho. Ale i tak je to pro nás celkem pohroma. Aspoň štěstí, že se něco takového nestalo až v srpnu,“ poznamenal Bokroš.

Na soustředění letí i křídelník Marek Melenovský, který je na odchodu. O jeho služby nejvíce stojí Karlovy Vary, které mu nabízejí čtyřletou smlouvu, a pražská Sparta. S jejím koučem Výborným se ještě stále zlínský hokejista sešel o víkendu. „Měli jsme asi hodinovou debatu. Sparta je pro mě momentálně číslo jedna,“ prozradil Melenovský.