V klubu svého srdce se totiž 31letý útočník nedohodl na podmínkách smlouvy, a v nadcházející sezoně se bude rvát za Mladou Boleslav.

Ze Zlína prý odešel v dobrém. „Ale byl jsem zklamaný. Byla to velká rána,“ přiznal. Že v klubu končí, se dozvěděl v pátek 13. května. „Od té doby jsem začal věřit na pátek třináctého. Měl jsem tam pokračovat, ale na klubu vznikl nějaký problém a moje smlouva se nevešla do rozpočtu,“ řekl forvard.

Trojnásobný nejlepší střelec extraligy původně počítal s tím, že bude i nadále hrát za mateřský Zlín, kde plnil i roli kapitána. S vedením moravského klubu se ale nedohodl na podmínkách nové smlouvy.
„Pak jsme s rodinou uvažovali, že bych šel do ciziny. Ozval se mi ale Milan Hnilička (sportovní manažer - pozn. aut.) a Mladá Boleslav. Začal jsem nad tím přemýšlet, mluvil jsem párkrát s Davidem Výborným a došel jsem k závěru, že by mě sezona tady lákala. Že bych rád pomohl klubu,“ uvedl Balaštík na včerejší tiskové konferenci v Mladé Boleslavi.

Právě osoba Davida Výborného, jenž do středočeského týmu přešel ze Sparty, hrála v Balaštíkově rozhodování velkou roli. Se zkušeným centrem se zná z reprezentace i téměř dvouletého působení v Columbusu. „Hráli jsme v jednom mužstvu i v jednom útoku. To mě nahlodalo. Mohli bychom si s Davidem sednout, je to skvělý centr. Snad se nám podaří klub trošku zvednout. Čeká nás těžká sezona,“ řekl Balaštík.

S Výborným by měli pomoct posunout Bruslařský klub do vyšších pater extraligové tabulky. Mladá Boleslav od svého postupu mezi elitu třikrát za sebou hrála baráž. „V příští sezoně to musí být lepší. Základ je se baráži vyhnout. Bylo by ale alibistické říkat, že by to byl úspěch. Určitě chceme i do play off. To však chce na začátku sezony čtrnáct mužstev,“ podotkl účastník mistrovství světa v letech 2003, 2006 a 2007.

Balaštík se už nyní připravuje na to, že bude poprvé hrát proti Zlínu, s kterým spojil dosavadní extraligovou kariéru. „Bude to hodně zvláštní. Bohužel to je realita,“ uvedl jen.

První konfrontace s mateřským klubem jej čeká už ve druhém kole. „Na to jsem ale koukal hned po losu, kdy jsem si ještě myslel, že budu hrát dál ve Zlíně. Měl to být první zápas venku, teď jsem to musel přehodnotit,“ pousmál se Balaštík, jenž se proti Zlínu představí poprvé doma mladoboleslavským fanouškům.

V novém působišti se začal připravovat včera, část přípravy ale bude mít individuální. „Budu tady teď týden, abych poznal trenéry a spoluhráče. Pak se budu připravovat sám a k týmu se připojím opět až 18. července, kdy nás čeká poslední týden suché přípravy. Od 25. budeme na ledě,“ popsal své plány Balaštík.