„Pořád tomu nemohu uvěřit. Poslední dobou jsme se velmi často potkávali. Čest jeho památce, upřímnou soustrast jeho rodině,“ vzkázal úspěšný hokejista, reprezentant a nyní hokejový agent ze Slovácka.

Bývalý reprezentační hokejový brankář Roman Čechmánek
Zemřel hokejový brankář Roman Čechmánek. Olympijský vítěz z Nagana měl 52 let

„Poněvadž Roman začal od ledna působit v Uherském Hradišti v roli šéftrenéra mládeže, díky mým aktivitám na zdejším zimáku jsme se potkávali téměř každý den. Byl plný energie, odhodlaný pomoci zdejšímu klubu v rozvoji mládežnického hokeje. Práce trenéra jej bavila a naplňovala,“ konstatoval Jaroslav Balaštík, jenž měl navíc v plánu si i s Romanem Čechmánkem zahrát 9. prosince v rámci slavnostního otevření venkovní ledové plochy ve Starém Městě exhibiční zápas.

Roman Čechmánek v minulosti působil v Hodoníně jako brankář i trenér.
Stavjaňu zasáhla smrt Čechmánka. Byl to zdravý chlap, čišel optimismem, tvrdí

Poprvé se s Romanem Čechmánkem na ledě potkal na prahu své úspěšné kariéry, kdy se jako protivníci utkali v památné valašské extraligové finálové sérii (1998/99). „Vsetínu vychytal titul. Už tehdy působil nepřekonatelně svou vysokou postavou, byla jej vždy plná brána! Ne náhodou se proto ze Vsetína odrazil do světového hokeje, kde zaslouženě dosáhl velkých úspěchů,“ smekl.

Roman Čechmánek v minulosti působil v Hodoníně jako brankář i trenér.
Gajošovou zasáhla smrt Čechmánka: Byl to pro mě šok, říká bývalá šéfka Drtičů

Další velké setkání s Romanem Čechmánkem zažil v rámci reprezentace na MS v Moskvě v roce 2007. „Byl jedničkou, oporou národního týmu. Je velká škoda pro český hokej, že Roman tak brzy odešel,“ sklopil oči Balaštík.