Na výkon zprvní třetiny museli svěřenci kouče Vlacha rychle zapomenout. Jinak by nemohli pomýšlet na konečný úspěch. Vúvodní části zápasu totiž zaostávali za Oceláři ve všech směrech. „Chybělo nám tempo. Ale řekli jsme si, že nemůžeme zápas takto odevzdat a hlavně kvůli fanouškům musíme zabrat a hrát až do konce,“ podotkl zlínský útočník MiroslavOkál.

Vsedmatřiceti letech nejstarší člen Vlachova výběru přežil přestávkové zemětřesení vsestavě. Po stažení hry na tři formace nastupoval vútoku sMartinem Čechem a Michalem Pšurným. „Hrálo se mi snimi dobře,“ pochvaloval si spolupráci Okál, jenž zamířil do sítě třineckého gólmana Vojtka ve třetím dějství.

Jeho trefa zajistila Zlínu dvoubrankový náskok. Největší podíl na uklidňujícím gólu ale měla vpočetní výhodě nedávná zlínská posila Martin Hlavačka. Díky němu se mohl kapitán RI Okna radovat zčtvrtého zásahu vsezoně. „Konečně to tam padlo. Ale pro nás je teď nejdůležitější, abychom dohráli sezonu důstojně a makali až do konce,“ prohlásil Okál, jenž obdivuje spoluhráče a elitního střelce Balaštíka.

„Když vystřelí, dá gól. Pořád se ho ptám, jak to dělá. On si vždycky stoupne tam, kde je puk. Je prostě perfektní.“