Přestože to tomu dlouho nenasvědčovalo, nakonec jste se rozhodl ve Zlíně zůstat i v následující sezoně. Jaké máte pocity?

Jsem rád, že to tak dopadlo. Byl jsem v průběžném kontaktu s Venerou i Janečkou. Cítil jsem jejich eminentní zájem o můj návrat. Těší mě, že jsme se dohodli a i pro příští ročník zůstávám ve Zlíně.

Nabídky ze zahraničí nesplnily vaše představy?

Zájem projevily kluby z Ruska a ze Švýcarska. Bohužel nedokázaly splnit mé finanční požadavky. Za rok se může situace vyvinout jiným směrem. Proto jsem rád, že na mě Zlín čekal. Sondovali možnosti a nakonec jsme dospěli ke vzájemné dohodě.

Po vašem návratu a posílení mužstva budou nároky na tým a cíle klubu vyšší, než tomu bylo předcházející sezony.

Je to logické. Ambice by měly být vyšší než loni. Místo mě přišel Michal Důras, nyní jsem se vrátil já. Ve sportu nikdy nevíte, jak se vyvine situace. Všechno ukáže až samotná soutěž. Pro nás bude důležité se kvalitně připravit a zvládnout start do extraligy.

Jak probíhala jednání s mateřským Zlínem?

Vedení na mě ze začátku tlačilo, jelikož se otevřel trh s volnými hráči v extralize a chtěli mít jasno co nejdříve. Využil jsem však toho, že mi končila smlouva, počkal jsem si na případné nabídky odjinud. Přestože zahraniční angažmá nedopadlo podle mých představ, jednání Zlína byla korektní. I proto jsme se dohodli na další jednoleté smlouvě.

Objevily se skutečně žhavé nabídky z ciziny?

(Rozesměje se.) V jednu dobu to vypadalo nadějně. Když však začal klub podepisovat smlouvy s jinými útočníky, rozjeli jsme jednání i s různými potenciálními zájemci. Jelikož za celých dva a půl měsíce nedospěla do stadia podpisu, zvolil jsem jistotu. Koncem minulého týdne jsme smlouvu doladili k oboustranné spokojenosti a následně ji i podepsali.

Preferoval jste pouze jednoroční smlouvu bez opce. Je tedy velká pravděpodobnost, že po skončení příští sezony budete chtít zamířit ven?

Záleží, jak se vyvede nadcházející ročník. Musím být v pořádku také po zdravotní stránce. Důležité je, že ani rodině cestování nevadí, naopak bychom ještě chtěli vyzkoušet život v zahraničí.

Vedení prozradilo určitou formu spolupráce s Metalurgem Magnitogorsk. Nabízí se i tato alternativa?

(Opět se rozesměje.) S tímto klubem jsme nebyli vůbec ve spojení. Ani mě podobná možnost nenapadla.

Nemůže být handicapem, že jste společně s týmem neabsolvoval letní přípravu a trénoval jste podle individuálního plá­nu?

S přípravou jsem začal o tři týdny dřív než ostatní kluci z klubu. Cítil jsem, že mé loňské výkony nebyly optimální, proto chci zapracovat na zlepšení. Následující dva týdny se budu připravovat sám, poté si dám týden dovolenou a 20. července již půjdu na led společně s týmem.

V minulých sezonách jste měl vždy postupný cíl zlepšit střeleckou bilanci z předchozího ročníku. Jaký je váš cíl nyní? Překonat loňskou sezonu 20 gólů, nebo rekordní 30brankovou hranici?

O tom se již raději nebudu bavit. To je vaše práce, proto podobné spekulace a dohady nechám na vás. (Směje se.) Samozřejmě dělám všechno pro to, aby dopadla co nejlépe.