Ztratili jsme už hodně bodů, tradiční krizi po Vánocích si už nemůžeme dovolit, říká Miroslav Michalovský

„Věřím, že slabší chvilku, která nás obvykle postihne po Vánocích, jsme si už vybrali. Podobnou sérii si už nemůžeme dovolit,“ říká generální manažer klubu Miroslav Michalovský. „Škoda zápasů, které jsme v závěru nekoncentrovaností nakonec prohráli. Těch ztrát bylo opravdu hodně.“

* Jak hodnotíte současné desáté místo a zisk 23 bodů?


Je to trošku horší, než jsme čekali. Když si spočítám, kolik bodů jsme ztratili v závěrech zápasů, a podělím to dvěma, tak mi vychází, že bychom měli o sedmosm bodů víc. Mohli jsme být kolem šesté příčky, jak jsme si před sezonou představovali. Ale naše ztráta není tak velká. Aještě nejsme ani v polovině základní části. Není důvod k velké nespokojenosti. Navíc v poslední době šla výkonnost mužstva nahoru.

* Myslíte tím asi především nedělní představení proti Třinci.

Ano, z naší strany to byl zápas na úrovni play off. Pokud bychom takový výkon pravidelně opakovali, neměl bych o postup do vyřazovací části strach.

* Před sezonou došlo k omlazení kádru. Jak jste spokojen s touto změnou?

Zase k tak velkému omlazení nedošlo. Mámev týmu sice mladé kluky, ale ti už za Zlín hráli v minulé sezoně. Vsestavě se nově objevoval nejčastěji jen Ondráček. Mámepřipraveny další mladíky Bořutu, Matulu a Vlacha, ale zatím nebyla vhodná chvíle k jejich častějšímu využití.

* Tým má za sebou nejhorší start do sezony od příchodu trenéra Bokroše. Jak jste toto období prožíval?

Samozřejmě to nebylo nic příjemného, zažili jsme už i lepší časy. Av této fázi sezony jsme na něco takového nebyli zvyklí. Vždycky jsme měli slabší chvíle až kolem Vánoc, ale v té době jsme byli v tabulce hodně nahoře a měli nahráno dost bodů. Letos se to bohužel vyvinulo jinak.

* Co na to říkal Petr Ingr, šéf hlavního sponzora RI Okna?

Reagoval na naše špatné výsledky velmi uváženě a s nadhledem. Dlouho se sportu věnoval jako cyklista, takže ví, co to obnáší. Všechno jsme řešili s chladnou hlavou.

* V době, kdy se týmu nedařilo, jste kabinu oživili třemi příchody. Zatímco Andrašovský po přestupu do Pardubic smlouvu má, bek Klouček s útočníkem Barinkou zatím ne. Co říkáte výkonům těchto hráčů?


Všichni vypadají nad očekávání dobře. Andrašovský je hotový hokejista, který je velmi platný. Nejvíc mě překvapil Barinka. Přiznávám, že jsemmoc nevěřil, že by se dokázal prosadit. Přínosem je i Klouček. Do konce listopadu mámečas na to, abychom jim nabídli kontrakty. Zatím to vypadá, že u nás zůstanou. Jejich angažování by mohla zhatit jedině zranění nebo ztráta formy.

* Uvažujete ještě třeba o trejdech či nákupech dalších hokejistů?


Kostra týmu je dobrá, takže nemámedůvod měnit mančaft. Ani na to nemáme prostředky. Proti Třinci hráči dokázali, že když zaberou, předvedou velice dobrý výkon. Navíc senámdo sestavy vrátí uzdravení Okál s Rachůnkem a konkurence v útoku se zase zvýší.

* Kdo vás zatím nejvíc zklamal?


Je to Martin Čech. Jeho výkonnost neodpovídá našim a asi ani jeho představám. Věřím, že se dá dohromady a půjde nahoru. Letní tréninková pauza kvůli zranění byla znát i na Leškovi s Hamrlíkem. Na druhou stranuměale potěšilo, že v poslední době nahoru šli Kubiš s Balánem. Oživením byl i Ondráček.

* A co Jaroslav Balaštík, kterého jste v létě angažovali jako střelce. Jste spokojen s jeho devíti zásahy ve dvaceti zápasech?

Počet gólů není špatný, ale herně jsme čekali víc. Ovšemi on se začíná zvedat. Myslím, že spolupráce s Leškou by zase mohla fungovat tak, jako tomu bylo proti Třinci.

* Při neúčasti zraněného gólmana Murína dostal šanci náhradník Jakub Čech, ale tým s ním ani jednou nevyhrál. Co na to říkáte?


Kubu nechceme zatracovat, je mladý a ne moc zkušený, což se na něm bohužel podepsalo. Nevěří si ještě natolik, aby tým táhl. Bylo to znát hlavně v závěrech některých zápasů, v nichž jsme zbytečně ztráceli body. I proto jsme teď získali na střídavý start Biegla. Kdyby Ičo Murín zase vypadl kvůli zranění,máme připravenou pojistku.

„Nejvíc mě zklamal Martin Čech. Jeho výkonnost neodpovídá našim a asi ani jeho představám.“

„Kostra týmu je dobrá, takže nemáme důvod měnit mančaft. Ani na to nemáme prostředky.“

„Proti Třinci hráči dokázali, že když zaberou, předvedou velice dobrý výkon.“