VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baumann: Uděláme z Ligy mistrů produkt jako ve fotbale

Zlín – Jednou by rád vytvořil z hokejové Ligy mistrů produkt, kterým se chlubí fotbal. Proto generální ředitel Martin Baumann s velkým očekáváním vyhlíží dnešní start evropské soutěže. „Je naší ambicí něco podobného vybudovat i v hokeji," prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro Deník Baumann, který v minulém týdnu byl na inspekční cestě po českých klubech. A ve středu se zastavil i ve Zlíně.

21.8.2014 1
SDÍLEJ:

Martin Baumann. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Jak se vám v Baťově městě líbilo?

Moc. Jsme ale především rádi, že Zlín bude hrát Champions League.

Zlín se ale určitou dobu z ekonomických i sportovních důvodů o svém startu v soutěži rozhodoval. Jak jste jednání prožívali?

Bylo naším velkým přáním, aby Zlín startoval v soutěži. Koneckonců je českým šampionem. Co by to bylo za soutěž, kdyby tam Zlín jako mistr české extraligy nehrál. Je to pro nás důležité a dobré rozhodnutí.

Na druhou stranu ale schází špičkové týmy z KHL…

Ze sportovního hlediska je samozřejmě logické, aby kluby KHL v Champion League startovaly. Když jsme ale komunikovali se všemi ostatními týmy, všechny byly akorát rády, že vzhledem k napjaté politické situaci nemusí cestovat do Ruska. Do budoucna bychom ale kluby KHL rádi získali, jelikož jsme si vědomi toho, že je to prestižní záležitost.

Jak vyhovuje vašim požadavkům Zimní stadion Luďka Čajky?

Na stadionu jako takovém tolik nezáleží. Ale když jsem se dozvěděl, že zlínský klub očekává na první zápas návštěvu kolem pěti tisíc diváků, absolutně mě to ohromilo. Proto striktně nevyžadujeme žádné moderní zázemí. Přesto požadavků máme hodně, ale týkají se reklamních partnerů, průběhu zápasu a dalších věcí, které klub dostal v příručce.

Dosáhne někdy soutěž prestiže a atraktivity své fotbalové „sestry"?

To je naše ambice, aby to tak v budoucnu bylo. Můj kolega, který se mnou do Zlína přijel, je fotbalový specialista. Už nyní porovnáváme možnosti mezi hokejem a fotbalem. Do budoucna chceme, aby bylo na hokej nahlíženo jako na fotbal. Včetně finanční stránky.

Přesto už několik podobných projektů zkrachovalo. I proto se nyní objevují pochybnosti o budoucnosti. Jak se vám poslouchají?

Tentokrát máme více partnerů a lepší sponzory. V tomto projektu je také více financí. Zainteresováno je i více klubů, které k tomu mají co říct a otevřeně se k fungování ligy vyjadřují. Nyní by soutěž měla fungovat na jiném principu než v minulosti.

Přesto v soutěži startuje spousta týmů ne zrovna hokejových zemí. Neobáváte se, že některé zápasy budou postrádat kvalitu?

O tom samozřejmě vím. Ale právě proto chceme rozvíjet hokej v Evropě. Právě pro tyto týmy bude na začátek liga přínosem. Už nyní se těším, jak budou tyto zápasy vypadat.

Koho považujete za favorita Ligy mistrů?

Je strašně těžké to odhadnout. U každého si můžete najít něco. Například v Berlíně se nemůžu dočkat úžasné atmosféry.

Martin Baumann přináší bohaté obchodní zkušenosti do nově založené Champions Hockey League, a to především z mezinárodního soukromého bankovního sektoru, kde byl odpovědný za provádění zahájení činnosti v Německu, Itálii, Španělsku, Dubaji a Hongkongu, dříve působil v bankovním managementu v Londýně a New Yorku. Baumann získal Executive MBA na obchodní univerzitě v Lucernu, Švýcarsko. Ve svém volném čase je Baumann aktivní vytrvalostní sportovec.

Poznámka: Už to nebude nuda

Oči některých hráčů i trenérů zvědavě mířily v závěru tréninku zlínských hokejistů ke stropu Zimního stadionu Luďka Čajky. Přesněji na plošinu pro televizní kamery.

Byla zrovna středa polovina minulého týdne, doba oběda. V okolí „zimáku" vládl typický klid. Přesto zaměstnanci na stadionu i v klubu měli napilno.

Martin Baumann, ředitel hokejové Ligy mistrů, právě zavítal do Zlína, aby si prohlédl stadion a především prodiskutoval se zástupci úřadujícího šampiona české extraligy podmínky a požadavky pro pořádání hokejové soutěže.

Za doprovodu marketingového manažera Tomáše Meltzera se podíval i do kabiny Zlína.

Během rozhovoru působil uvolněně. Mluvil nadšeně a plný optimismu i nadějí, že z produktu hokejové Ligy mistrů se konečně podaří vytvořit tradiční velkolepý projekt, kterým se pyšní fotbal.

Stále má soutěž své mouchy. Bez účasti týmů KHL pro mě není kompletní, přesto si projekt přes počáteční nedůvěru i zlínského klubu zaslouží šanci a podporu. Buďme rádi, že se Zlín jako provinční klub může utkat s evropskými kluby.

Přípravné zápasy se slovenskými týmy jsou pro klub finančně nenáročné a na dojíždění přijatelné. Upřímně, pro mě osobně už to ale byla trochu nuda. Proto se už těším do Berlína…

Daniel Ostrčilík, sportovní redaktor Deníku

GM Adamík: Vyříkali jsme si to

Zlín – Doporučenou povinnost zúčastnit se prvního ročníku nového projektu hokejové Ligy mistrů nesli velmi nelibě. Sportovní i ekonomické důvody byly pro vedení úřadujících extraligových mistrů ze Zlína pádnými argumenty, proč v soutěží nestartovat. To už je ale pryč a šéfové se usilovně pustili do práce.

„Zvažovali jsme to z nějakého důvodu, v nějakém čase. Po rozhodnutí, že do toho půjdeme se vším všudy naplno, jsme se do toho se vší vervou pustili," tvrdí generální manažer PSG Zlín Karel Adamík (na snímku).

„Opravdu se snažíme dostát všem svým závazkům vůči partnerům Champions League i našim fanouškům a budeme se snažit co nejlépe reprezentovat," slibuje jeden z šéfů klubu.

Také z návštěvy a jednání s ředitelem Champions League má dobrý dojem.

„Vyříkali jsme si spoustu věcí. Děláme na tom, aby vše proběhlo co nejlépe. Ubezpečili jsme je o jednoznačné vůli klubu zhostit se mimosportovních a především sportovních věcí, aby klub reprezentoval co nejlépe sám sebe, ale i město a celý region," poznamenal Adamík.

Z rukou delegace šéfů soutěže zároveň převzal svazek požadavků, aby veškerá organizace při prvním nedělním utkání proti Djurgårdenu Stockholm splňovala potřebné nároky. „Jsou to klasické věci, které souvisí s televizními právy, reklamou i hostujícím týmem. Jsou to standardní věci, které jsme si museli vyříkat. Nevidíme to jako problém. Je to pořád jen hokej a ten dělat umíme. To už jsme dokázali. Promluvili jsme si o vzájemných stanoviscích a jsme ve shodě," vzkazuje Karel Adamík.

Ten už zaznamenal i zvýšený počet zájemců z řad fanoušků i proto, že klub ponechal ceny vstupenek stejné jako na extraligové zápasy, tedy nejlevnější za 110 korun. „To není přehnaná cena. V tuto chvíli máme prodaných přes dva tisíce permanentních vstupenek. Lidi nalákáme a věříme tomu, že se přijdou podívat na špičkové týmy z výborných lig. Myslíme si, že tohle by zlínský fanoušek měl vidět, jelikož kdoví, kdy se tady taková věc bude zase dít," ví Adamík, který vidí v současném projektu budoucnost.

„Filozofie je v pořádku, hokeji něco podobného chybělo. Samozřejmě je to začátek, první ročník, takže si to všichni osaháváme. Všechny strany se snaží, aby to fungovalo. Dávám tomu do budoucna velký význam," uvažoval Adamík.

Pohled do historie Ligy mistrů

První celoevropskou klubovou soutěží byl Evropský hokejový pohár pořádaný od roku 1965 do roku 1997. Ten byl nahrazen Evropskou hokejovou ligou, která však měla jen čtyři ročníky, a tak od roku 2000 Evropě chyběla mezinárodní klubová soutěž na nejvyšší úrovni. Dalším pokusem o vzkříšení byl Pohár evropských mistrů, známější pod názvem Super six, který měl rovněž jen čtyři ročníky mezi lety 2005 až 2008.

Ten pro další sezonu 2008/2009 nahradila Hokejová liga mistrů IIHF. Tento projekt Mezinárodní hokejové federace, který měl vytvořit hokejovou obdobu podobných soutěží v jiných kolektivních sportech, však nevydržel víc než jednu první sezonu, po které se z finančních důvodů již žádná další nekonala.

Mezi lety 2010 až 2013 vznikl další pokus o evropskou klubovou soutěž, který současné Lize mistrů přímo předcházel. European Trophy, které se účastnily kluby ze sedmi evropských zemí, měla ovšem formu pouhého předsezonního přípravného turnaje. Na rozdíl od předchozích pokusů však soutěž organizovaly a financovaly samy kluby, což je vedlo k pokusu o vytvoření nové hokejové Ligy mistrů.

Zdroj: www.wikipedie.cz

V Berlíně bez Čajánka

Zlín – Bez svého vůdce Petra Čajánka se budou muset zítra obejít hokejisté Zlína v prvním zápase Ligy mistrů na ledě Eisbärenu Berlín. „Nejedu tam," potvrdil včera Deníku kapitán hokejistů Zlína Petr Čajánek, který se právě zítra od 17.30 v Trenčíně zúčastní jedné ze tří naplánovaných exhibic v Popradě, Trenčíně a Bratislavě na počest svého zesnulého kamaráda Pavola Demitry. „Není to ani tak kvůli benefici, ale požádal nás, že se ještě necítí připravený. Takže začne až v neděli proti Djurgårdenu," vysvětlil kouč Rostislav Vlach absenci kapitána českého mistra. ⋌(dan)

Lístky na Ligu mistrů za extraligovou cenu

Zlín – Předprodej vstupenek na nedělní zápas (od 17.05) hokejistů Zlína v rámci Ligy mistrů proti Djurgaarden Stockholm proběhne zítra od 14 do 17 hodin na pokladnách Zimního stadionu Luďka Čajky.

Vedení klubu vyšlo svým fanouškům vstříc a ceny vstupenek zůstanou stejné jako na extraligu. Nejlevnější lístek vás tedy vyjde na 110 korun.

Ceny vstupenek – stání: 110 Kč, sezení kategorie B: 160 Kč, sezení kategorie A: 240 Kč, klubová sedadla P10: 450 Kč, stání děti do výšky 130 cm: 20 Kč. Permanentní vstupenky na sezonu 2014/2015 platí i na utkání Ligy mistrů. ⋌(spo)

Autor: Daniel Ostrčilík

21.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Odborný pracovník 26 000 Kč

Odborní pracovníci kalkulací, cen, nákladů a rozpočtů Rozpočtář/ka, přípravář/ka staveb. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Mysločovice - Stavby ve Zlínském kraji, - Náplň práce: příprava, kontrola staveb, tvorba rozpočtů, administrace zakázek - zpracovávání v programu RTS, podávání nabídek apod., - Požadavky: vzdělání SŠ stavební nebo VŠ, znalost práce na PC, ŘP sk. B, výhodou je praxe v oblasti rozpočtu a příprav stavební výroby a znalost a orientace v Zákoně o zadávání veřejných zakázek, - Nabízíme: získání praxe, stravenky v hodnotě 80,- Kč , motivační osobní ohodnocení, - Přihláška formou zaslaného životopisu na adresu: zdenek@kmkonsult.cz nebo kontaktu na tel.+420777 776 355 p. Večerka. Po obdržení životopisu Vás bude kontaktovat personální oddělení a dohodne s Vámi další postup., - Pracovní místo je zprostředkováváno agenturou práce., Pro výběrové řízení na výše uvedenou pracovní pozici bude KM konsult s.r.o., jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679. Odpovědí na tento inzerát poskytujete správci souhlas a své osobní údaje za účelem a podobu realizace výběrového řízení. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět.. Pracoviště: Km konsult s.r.o. - prac. mysločovice - agentura práce, 763 01 Mysločovice. Informace: Zdeněk Večerka, +420 777 776 355.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 73 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklid - prac. Otrokovice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč, mzda max. 80 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště: Avex, tř. Tomáše Bati č.p. 1656, Otrokovice., , Hledáme šikovné úklidové zaměstnance s týmovým duchem, kterým nabídneme ke své práci pohodovou a spolupracující atmosféru příjemného kolektivu, , Úklid kanceláří - pravidelný úklid místností a objektů manuálním nebo strojním způsobem. Vysávání koberců, stírání podlah, vynesení odpadků, otření omaků na nábytku, úklid sociálního zařízení, otření prachu. , , Vyhrazeno pro OZP., Požadujeme: spolehlivost. Nechodit na pracoviště! První kontakt POUZE telefonicky, , Volejte nebo pište: 723 612 506, prace@forcorp.cz. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. otrokovice, tř. tomáše bati, tř. Tomáše Bati, č.p. 1656, 765 02 Otrokovice 2. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební technik 15 000 Kč

Stavební technici projektanti, konstruktéři Projektanti/architekti pozemních staveb. Požadované vzdělání: bakalářské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výhody: atraktivní lokalizaci, vynikající dopravní dostupnost, možnost vzdělávání v oboru, získání praxe v nejnovějších technologiích / BIM /, flexibilní pracovní dobu, obvyklé benefity, férové odměňování, vyspělé pracovní prostředí, i pro čerstvé absolventy možnost dálkového magisterského studia, Stravenky, telefon, flexibilní pracovní doba. Pracoviště: Projekty jura s.r.o., Vavrečkova, č.p. 5262, 760 01 Zlín 1. Informace: Ing.Jiří Vašíček, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: příprava jídle z masa i bezmasé kuchyně, Výhody: čtvrtletní prémie, sleva na stravu, příspěvek na životní nebo penzijní připojištění, týden dovolené navíc, práce v malém zařízení - 19 klientů.. Pracoviště: Moravskoslezské sdružení církve adventistů sedmého dne - malenovice, Tyršova, č.p. 1108, 763 02 Zlín 4. Informace: Roman Mašlík, +420 777 032 592.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 22. června 2018

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

ilustrační foto

Revoluce na Moravě, vzniknou tři skupiny divize

Nelegální cigarety za miliony korun vynesly zlínským podnikatelům tresty vězení

Pět a půl roku za mřížemi, půlmilionový peněžitý trest a zákaz činnosti statutárního zástupce na pět let. Takový rozsudek za padělání cigaret značky Marlboro vynesl senát krajského soudu ve Zlíně nad bratry Janem a Ladislavem Lebánkovými ze Zlínska.

Holešovská regata poosmé. Oblíbená akce dnes začíná

Letos se koná poosmé, během uplynulých ročníků si ale stihla vydobýt pověst největšího rodinného festivalu nejen ve Zlínském kraji. Holešovská regata v pátek 22. června po roce opět vyplouvá v tamní zámecké zahradě a lidé se mohou těšit na řadu hudebních hvězd a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

U Neubuze bourala ve středu auta, jeden řidič byl těžce zraněný

Středeční vážnou dopravní nehodu u obce Neubuz na Zlínsku nyní řeší zlínští dopravní policisté a kriminalisté. Ta skončila vážným zraněním jednoho z řidičů. Podle policie hrozí viníkovi střetu trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT