Zlínský 19letý odchovanec a obránce Michal Jordán si v případě pobytu v hlavním týmu vydělá 550 tisíc dolarů ročně.

„Potěšilo mě to. S tímto odhodláním jsem odcházel do Kanady. Po draftu jsem na sobě začal ještě více pracovat, abych přesvědčil Carolinu, že si smlouvu zasloužím,“ raduje se Jordán.

Už v období kolem Vánoc měl zprávy, že by po sezoně mohl podepsat vysněnou smlouvu. „Ale řekli mi, že neradi podepisuji hráče v průběhu sezony nebo play off. Hned jak skončila sezona, můj agent pan Spálenka začal jednat o kontraktu,“ vysvětluje obránce Plymouth Whalers, týmu zámořské juniorské soutěže OHL.

Ale jestli nabídku čekal, prozradit nechtěl. „Snažil jsem se předvádět nejlepší výkony a vůbec se tím nezatěžovat, aby mě to nějak nesvazovalo. Věřil jsem, že po sezoně se vše vyřeší,“ uvedl mládežnický reprezentant a kapitán týmu na posledním juniorském šampionátu do 20 let.

V předsezonním kempu se bude tvrdě rvát o místo v základním kádru Hurricanes, jenž v roce 2006 získal Stanley Cup. Nečeká jej nic jednoduchého. Kromě konkurence se musí poprat s přechodem do seniorského hokeje. „V šanci věřím! V létě se musím co nejlépe připravit. Měl jsem možnost sledovat druhý zápas farmářského týmu Albany v play off a je vidět velký rozdíl v rychlosti, v technických dovednostech a snad největší ve fyzické hře. Byl tam vidět jeden souboj za druhým a na tom musím zapracovat, přibrat pár kilo a zesílit,“ uvědomuje si Michal Jordán.

Při podepisování první profesionální smlouvy přitom necítil ani nervozitu. „Bylo velmi příjemné podepsat svůj první kontrakt. Do této doby mi za podpis peníze nikdo nedal,“ směje se želízko v ohni mezi českými nadějemi za oceánem pro další ročník NHL.

Také odezva od rodiny a přátel přišla hned, jak milou zprávu rozšířil do světa. „Reakce byla velmi příjemná, hned jsem volal domů rodině a blízkým poslal esemesku. Na druhý den jsem našel pár zpráv od kamarádů s gratulací, takže mě to velmi potěšilo,“ pochvaluje si podporu nejbližších.

Na žádnou oslavu však nebyl čas. Již na druhý den ráno totiž mířil směrem do mužstva Albany, které hraje v AHL první kolo Calder Cupu proti Wilkes-Barre/Scranton. „Slavit přes skype není pravé ořechové. Určitě si proto najdu čas po příletu domů na menší přípitek s rodinou a přáteli,“ slibuje Michal Jordán.