Odchod zkušeného hokejisty uleví rozpočtu klubu RI Okna Zlín, který nebude hledat náhradu

Třiatřicetiletý zadák se v Brně narodil a hrál tu i extraligu. Naposledy modrobílý dres oblékal v prvoligové sezoně 1996/1997. „Už se do Brna moc těším, hlavně na diváckou kulisu. Doufám, že klukům pomůžu probojovat se do extraligy,“ prohlásila čerstvá posila.

Zkušený obránce zažil slavnou éru Vsetína, v posledních šesti sezonách byl oporou Zlína. Proto je možná trochu překvapením, že extraligový tým opustil. „Zažil jsem ve Zlíně krásné roky, takže mi to bude chybět,“ přiznal Zubíček. „Kometu ale beru jako novou výzvu,“ dodal obránce, který má na kontě čtyři tituly.

Třikrát se radoval se Vsetínem, poslední zlatou medaili si na krk pověsil v dresu Zlína v dubnu 2004. „Pavel u nás odehrál vynikající sezony, ale teď už neměl takovou formu. Navíc mu po sezoně končila smlouva, takže jsme jeho odchod vyhodnotili jako nejoptimálnější variantu pro všechny strany,“ poznamenal zlínský generální manažer Miroslav Michalovský. „Roli sehrála i ekonomika, tento transfer uleví našemu rozpočtu. A zároveň se tím uvolní místo pro naše nadějné juniory,“ dodal Michalovský.

Zubíčka do Brna netáhly jen jeho kořeny, ale i přátelství s Liborem Zábranským, jedním z šéfů brněnského klubu. „To hrálo při rozhodnutí o přestupu určitě hodně velkou roli,“ svěřil se bek.

Jednání Brna se zlínským klubem trvalo několik dnů. „Na jedné straně byla ochota Pavla Zubíčka jít do Brna, na druhé je přestup pro Zlín výhodný,“ uvedl Zábranský.

Kometa zatím převzala Zubíčkův kontrakt ze Zlína, který platí do dubna, a chce s ním podepsat další smlouvu. Zkušený obránce by měl hrát už zítra proti Hradci Králové.

„Pavel u nás odehrál vynikající sezony, ale teď už neměl takovou formu."
Miroslav Michalovský, generálním anažer RI Okna Zlín