„Smlouvy, které jsem „zdědil“, mají zahrnuté tyto klauzule. Převážně se jedná o hráče se smlouvou na dvě sezony! Tomáš Pospíšil je jedním z těchto hráčů,“ přiblížil Hamrla.

Pospíšil v letošní sezoně Chance ligy zasáhl do 26 ze 34 zápasů, naposledy se představil ve středu proti pátým Litoměřicím. Předchozí dva duely s Prostějovem a v Třebíči vynechal. „Nyní trénuje podle individuálního plánu, který dostal od trenérů,“ reagoval šéf klubu na dotaz fanouška ze středečního večera.

Tomáš Pospíšil přicházel do zlínského mančaftu jako velmi zkušená posila, měl patřit k tahounům mužstva. Nejen dle statistik to tak však zatím nevypadá, dosud zapsal jen čtyři kanadské body. Jedinou trefu zaznamenal v polovině listopadu proti Třebíči. „Trápím se, herně to určitě není ono. Čekám od sebe více,“ připustil 35letý útočník před necelými dvěma měsíci.

„Ukončit smlouvu můžeme tak, že daného hráče vyplatíme z kontraktu. Hráčům, které jsme uvolnili do jiných klubů, převzaly smlouvy tyto kluby. Nejedná se z naší strany o žádný výprodej, ale u obránců jsme měli po návratu Novotného a Gazdy přetlak (10 beků). Chtěli jsme, aby hráli i naši mladí beci. Proto odešli Bukač a Bartko,“ dodal Robert Hamrla.