VÍTKOVICE – PSG ZLÍN 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Pod vedením slovenského kouče Petera Oremuse jsou Vítkovice doma stále stoprocentní. O body je nepřipravil ani tým, který letos loupí na cizích kluzištích plnými hrstmi. „Náš výkon byl velmi zodpovědný a disciplinovaný. Přetlačit tak těžkého soupeře jako Zlín, bylo velmi náročné a vyžaduje to velkou herní disciplínu, kterou jsme dnes ale předvedli. Vítězství nad takovým nepříjemným soupeřem nás velmi těší," zářil spokojeností domácí lodivod.

Hrdinou zápasu byl dvougólový domácí útočník Huna, který po vyrovnaném průběhu rozhodl o třech bodech pro svůj tým trefou v úvodu třetí části. „Zlín je těžký soupeř. Jsem rád, že jsme vyhráli a mě to tam zase spadlo," radoval se slovenský forvard Rudolf Huna, který nasázel v posledních třech zápasech už pět branek. Šikovný.

Berani se moc snažili, ovšem třetí třetinu herně ovládl soupeř. V závěru se ještě hosté snažili o vyrovnání při power play, ale přibrzdilo je vyloučení kapitána Čajánka. „V první třetině na nás bylo vidět, že jsme v neděli nehráli. Vstupy po zápasových přestávkách míváme špatné. I když jsme se dostali do vedení, domácí nás pak přebruslili, předčili v osobních soubojích a obrátili skóre. Ve druhé třetině se hra srovnala, což vyústilo ve vyrovnání. V třetí třetině se čekalo, kdo dá rozdílový gól, bohužel jsme ho dostali my. Domácí si pak vedení pohlídali, my jsme neměli síly, abychom vyrovnali," uznal zlínský asistent trenéra Juraj Jurík.

Obnovenou premiéru ve vítkovickém dresu si odbyl obránce Richard Stehlík, který se vrátil do Ostravy po dvou letech. Utkání pro něj bylo pikantní v tom, že ve vítkovickém dresu znovu nastoupil proti útočníkovi Jaroslavu Balaštíkovi, kterému před více než třemi lety v rámci letního Tipsport Cupu úderem pěstí do obličeje vážně poranil oko a celá kauza měla dlouhé trvání.

Včera to byl ale pro oba poklidný večer. Žádná krev proudem netekla. „Hlavně jsem se soustředil na sebe, na svou hru a na to, abychom vyhráli," podotkl Stehlík, který Balaštíka v utkání „jen" dvakrát tvrdě narazil na mantinel. „Kluci si v šatně dělali srandu, ať sundám rukavice a zase mu naložím. Já ho ale nevyhledával, nebyl důvod," usmíval se Stehlík.

Po zápase došlo i na podání rukou. „Na své poměry byl mnohem klidnější, dá se říct, že působil jako beránek. O nějakých provokacích z jeho strany nemohla být ani řeč. Dneska prostě nebylo potřeba rukavice shazovat," smál se Richard Stehlík.

Branky a nahrávky: 16. Huna (Sloboda, Svačina), 18. Szturc (Šedivý, Kolouch), 44. Huna (Roman, Svačina), 60. Burger (Kuba) – 9. Veselý (Hamrlík, Leška), 27. Linhart (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Minář, Trombík – Jindra, Skopal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4035.

Vítkovice: Šindelář – Barinka, Stehlík, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček – Klimek, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Šenkeřík, Zámorský, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.