„Novou kostku už potřebujeme, ta současná byla instalovaná ještě za časů HC Hamé a technický pokrok nezastavíte. Od fanoušků i partnerů klubu víme, že by jim nové zařízení udělalo radost,“ konstatoval Miroslav Adámek, prezident hokejového klubu a primátor města Zlína.

Klub chce pořídit na Zimní stadion Luďka Čajky „TV kostku“ ve špičkové kvalitě.

Vybraný typ by návštěvníkům zápasů Beranů nabízel například detailní záběry z ledu, hlediště i brankoviště, je vybaven časomírou a je možné jej napojit na kamerový systém.

Využití může mít i v rámci tréninků a to jak extraligového A týmu, tak také mládežnických celků.
Na možnost získat dotaci na nákup multimediálního zařízení klub upozornila Česká unie sportu.

„Pokud budeme s žádostí úspěšní, mohlo by dojít k instalaci nové TV kostky na přelomu roku či na začátku příštího,“ prohlásil Radomír Zbožínek, viceprezident Beranů Aukro Zlín.

Novou „TV kostku“ chce klub pořídit i za situace, kdy by přišla z MŠMT záporná odpověď.

„Byla by to komplikace, nicméně nějaká řešení tady jsou. Například leasing. Všichni ale věříme, že budeme s žádostí o dotaci úspěšní,“ řekl Miroslav Adámek.

Zlínský hokejový klub prochází obdobím zásadních změn. Před několika týdny představil nového generálního partnera, kterým se stala společnost Aukro.

Spolupráce je uzavřena na nadcházející sezonu s možností následné opce na jeden rok. Vzniklo také nové logo, jehož dominantou je hlava berana.

Klub má také nového generálního manažera, který se stal bývalý vynikající hokejista a poté dlouholetý expert České televize Martin Hosták.