„Ta však na trhu momentálně není. Většinou jsou volní hráči, o které nemáme zájem,“ přiznal generální manažer Miroslav Michalovský.

Berani momentálně mají na soupisce tři typické centry. Petra Lešku, Stanislava Balána a Romana Vlacha. Na postu středního útočníka mohou alternovat i Filip Čech, Martin Záhorovský nebo Petr Mokrejš, jenž momentálně působí na farmě ve Vsetíně. „Hrajeme na tři klasické centry. Posílit chceme, ale jen o skutečnou kvalitu,“ potvrdil kouč Beranů Zdeněk Venera.

Také prezidenta klubu Martina Janečku nenechá chybějící tvůrce formace spát. „Každý společný rozhovor s generálním i sportovním manažerem končí otázkou, jestli už máme nového centra. Nyní se teprve ukáže jejich kvalita, jak a kde dokáží sehnat hráče podle našich představ,“ motivoval prezident své podřízené.

V průběhu minulé sezony byl aktuální návrat mladého slovenského forvarda Marka Zagrapana, který však nakonec dal přednost movitější kontinentální lize. A v Čerepovci září. „Proto jeho příchod není aktuální. Ale máme o něj stále zájem a bedlivě jej sledujeme,“ dodal Venera na adresu nejproduktivnějšího hráče ruského klubu.

Další variantou je přilákat zahraničního hokejistu. Vždyť generální sponzor PSG má úzké vazby na ruský Magnitogorsk. „Byl by to krok do neznáma. Mohl by se narušit vnitřní duch týmu, což nechceme za každou cenu riskovat. Musela by to být ověřená kvalita,“ vysvětluje trenér.

Ve Zlíně panuje pohoda a uvolněná atmosféra z něj vyzařuje. Aktuálně třetí místo a zisk 70 bodů koresponduje s náladou vedení klubu. „Máme však rezervy v oslabení i v přesilovkách. Zatím obě bilance vyznívaly v náš neprospěch. Tým má obrovskou vnitřní sílu, jelikož dokáže obracet nepříznivě vyvíjející se duely. Pokud nepřijde zranění klíčových hráčů, mohli bychom čtvrté místo po základní části obhájit, které by nám dávalo ideální pozici do play off,“ představil konkrétní metu před závěrečnou čtvrtinou základní části generální manažer Miroslav Michalovský.

Svěřenci trenéra Venery zatím v žádném duelu vyloženě nevybouchli. I přes určitá slabší výsledková i herní období se krize nedostavila. Dokázali se překlenout i přes absenci týmové brankářské jedničky a juniorského reprezentanta Jakuba Sedláčka. „Nevím, co by se muselo stát, aby nám unikla desátá příčka. Je velká naděje na umístění v první šestce, která je naším hlavním cílem. Ovšem máme naději bojovat i o první čtverku, která nám zaručuje čtvrtfinále play off začít v domácím prostředí,“ představil Venera plány.

Až na dlouhodobé zdravotní problémy Lukáše Galvase s ledvinou se mužstvu vyhýbají závažnější zranění. „Málokdo vidí, v jakém zdravotním stavu kluci nastupují do zápasů. Někdo překonává bolest půlky těla, jiný teploty. Proto si hráči zaslouží maximální pochvalu, poděkování a obdiv za dosavadní výkony,“ vysekl zlínský stratég poklonu svým podřízeným.