„Zpracovával jsem puk, měl jsem ho na dlouhou hokejku, pak se mi to zamotalo pod brusle. Hledal jsem ho, byl jsem otočený na jinou stranu a přiletěl protihráč a trefil mě. Vůbec jsem o něm nevěděl,“ vykládal po porážce 2:3 smutný aktér momentu Sedláček.

„Jestli to bylo čisté nebo ne, nedokážu říct. Musím se na to podívat,“ povídal zlínský útočník, který bez ochrany musel okamžitě na střídačku.

Zato zlínský brankář Libor Kašík měl o celé situaci jasno, byť se držel.

„O tom by se dalo spekulovat, co se tam stalo. Nemůžu se k tomu vyjadřovat. Asi jsme přestali hrát a udělali mezeru pro zakončení. Z toho vyplynul gól,“ krotil se Libor Kašík.

Sedláček bez ochrany hlavy musel okamžitě na střídačku, proto Zlín hrál ve čtyřech, na což doplatil.

„Těžko říct, jestli to mělo nějaký vliv. Nevím, jestli bych stihl dobruslit zpátky, protože oni měli přečíslení a dali gól,“ dodal Sedláček.

Berani Olomouci dovolili jen dvě přesilovky. Jenže po vyloučení Šlahaře za nedovolené bránění v 56. minutě Olomouc Strapáčem rozhodla první mač série a ujala se vedení.

„Hráli jsme disciplinovaně, škoda že rozhodl gól právě v ní. Nedá se nic dělat, nevěšíme hlasy. Zklamáni jsme, ale hraje se zde ještě ve středu, musíme se pokusit to Olomouci oplatit,“ burcoval David Šťastný, který svou trefou v 50. minutě vyrovnal, když propasíroval svou ránu mezi Konrádovu ruku a tělo.

„Nevím, jestli to Konrád viděl. Asi pomohlo, že jsme se překřížili s Bukym, udělalo to své. Viděl jsem místo na první tyči a trefil jej. Bohužel jsme vzápětí inkasovali potřetí a prohráli jsme,“ litoval Šťastný.

Jindy upovídaný zlínský gólman po zápase neměl vůbec náladu.

„Strašně těžko se mi to hodnotí. Nemám sílu něco v hlavě vymýšlet. Jediné, co chci, je zase chytat. Je to první zápas. Nevyšlo to, ale stačí vyhrát třikrát v řadě a máme to,“ dodal Kašík.

Zlín především v první třetině svého soka přehrával a ve 14. minutě gólem Klhůfka šel do vedení. Z olomoucké strany první třetina vypadala jako jeden velký zmar.

„První třetinu jsme hráli výborně, bruslili jsme, Olomouc jsme přestříleli a měli šance. Bohužel jsme dostali smolné góly. Nebyli jsme horší tým, neměli jsme prohrát. Další zápasy budou opět ubojované, fyzicky náročné. Kdo bude víc chtít, bude důraznější, vyhraje,“ tuší Sedláček.

Zlín hrál pět přesilovek, jenže nevyužil jedinou.

„Měli jsme dost přesilovek. Měli bychom z nich dávat góly, ale příště třeba v nich zase rozhodneme my,“ věří zlínský útočník.

Berany také zklamala návštěva, na olomoucký zimák si našlo cestu jen něco přes čtyři tisícovky diváků.

„Čekal jsem víc lidí. Vyprodáno nebylo, to mě zklamalo. Jsem rád, že přijelo moc fanoušků Zlína a za to jim děkuju,“ vzkázal Kašík.

„Bylo to v televizi, i v čase, kdy jsou lidé ještě v práci. Nemůžeme se tomu moc divit,“ dodal Sedláček.