PSG ZLÍN – VÍTKOVICE 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Přestože první větší šanci měl domácí Holík, do vedení šli v 5. minutě hosté zásluhou přesné trefy Klimka. Ve vyrovnané partii uspěli domácí až v první početní výhodě. V závěru vyloučení Sedláka totiž od modré napřáhl obránce Tesařík a vymetl všechny pavučiny v Málkově svatyni – 1:1. Do kabin ale přece jenom odcházeli šťastnější Ostravané, když hrubku domácí obrany devět vteřin před přestávkou potrestal z dorážky Malíkovy střely opět Klimek – 1:2.

Obrat v zápase přinesla přesilová hra 5 na 3, kdy Zlín v rozmezí 30 vteřin dvakrát skóroval. Nejprve se podruhé prosadil opět Tesařík, aby následně přesně mířil Balaštík. O chvíli později zahodil možnost trestného střílení Petra Leška, ovšem do dvougólového vedení poslal domácí ve 39. minutě Honejsek – 4:2.

Šanci na vyrovnání hostům vykřesal 53. minutě zkompletovaným hattrickem Klimek, ovšem všechny body nakonec zůstaly ve Zlíně. Při power play hostů se totiž do prázdné brány v poslední minutě trefil kapitán Čajánek – 5:3.

Branky a nahrávky: 19. Tesařík (Honejsek, Melenovský), 24. Tesařík (Čajánek, Holík), 25. Balaštík (Zámorský, Köhler), 39. Honejsek (Tesařík), 60. Čajánek (Holík) – 5. Klimek (Stehlík), 20. Klimek (Malík), 53. Klimek (Burger, Ujčík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hribik – Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. Diváci: 4177.

Zlín: Horčička – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, O. Veselý – Honejsek, Melenovský, Kubiš – Fořt, Šlahař, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Vítkovice: Málek – Stehlík, Malík, Rehák, Sloboda, Štencel, Kudělka, Voráček, Sedlák – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – J. Káňa, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.