Brankář Duba vychytla již druhé čisté konto za sebou, přičemž již 154 minut v řadě jej nikdo nepřekonal. V příštím kole se Zlín v neděli představí na ledě brněnské Komety.

PSG ZLÍN – KLADNO 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Již na začátku 5. minuty Sýkora šikovně tečoval Hamrlíkovu střelu a získal klid na zlínskou stranu. O chvíli později Köhler podruhé rozvlnil síť za zády brankáře Faltera, ovšem sudí jej pro posunutí brány neuznali. V následné přesilové hře ale domácí křídelník vybídl Hamrlíka ke skórování – 2:0. Zlomit odpor Středočechů se PSG podařilo na začátku 11. minuty, kdy Balaštík proměnil trestné střílení a přinutil soupeře ke změně gólmanů. Ani náhradník Cikánek ale dlouho čisté konto neudržel, když v další přesilové hře se poprvé ve zlínském dresu prosadil obránce Gróf – 4:0! Berani jasně určují směr zápasu, přičemž Kladnu povolili pouze čtyři nevýrazné pokusy směrem na Dubovu bránu.

S chutí hrající Zlín hned v úvodu druhé části proměnil svou třetí přesilovku ve třetí gól, když Rachůnek u tyče překvapil Cikánka. Stejný hráč se postaral i o šestou trefu na začátku 34. minuty.

Konečnou podobu vysokému vítězství Beranů dal ve 43. minutě Sivák a díky čtvrté využité přesilovce v závěru podruhé skórující Sýkora.

Branky a nahrávky: 5. T. Sýkora (Galvas, Hamrlík), 9. Hamrlík (Köhler, Leška), 11. Balaštík z trestného střílení, 17. Grof (I. Rachůnek, Důras), 23. I. Rachůnek (Důras), 35. I. Rachůnek, 43. Sivák (Kubiš), 57. Sýkora (Grof, I. Rachůnek). Rozhodčí: Müllner (Slovensko), Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5. Využití: 4:0. Diváci: 4601. Muž zápasu: Hamrlík.

PSG Zlín: Duba – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Kladno: Falter (11. Cikánek) – Zeman, Drtina, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach – S. Treille, Patera, Kotrla – Valský, Kalla, Bělohlav – M. Látal, Melka, Kuchler – Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.