Berani si pochutnali na perníku

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEA, AKTUALIZOVÁNO/ – Paráda! Extraligoví hokejisté Zlína trefami Důrase a Holíka v závěrečné třetině otočili nepříznivý vývoj zápasu ve svůj prospěch.

25.9.2011

Extraligoví hokejisté Zlína (ve žlutém) nastoupili ve 5. kole nejvyšší soutěže proti Pardubicím. Zlínský Roman Vlach se vysmýkl pardubickému Janu Koukalovi.Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík.

Navíc berani z odehraných pěti kol vytěžili alespoň bod a zároveň částečně oplatili Pardubicím loňské hladké vyřazení ze čtvrtfinále.

PSG ZLÍN – PARDUBICE 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Před úvodním bully přivítali zlínští fanoušci zpět na zlínském ledě Petra Čajánka velkou nadživotní karikaturou, která pomalu putovala po hledišti a velkou žlutou plachtou s nápisem Čája 16.

Pardubice mohly jít hned v úvodu zápasu do vedení, jenže kotouč za Horčičku dostaly pomocí brusle. Oba týmy předváděly rychlý hokej se šancemi na obou stranách, ale brankáři byli pozorní. „V první třetině jsme byli lepší, škoda že jsme převahu nevyjádřili gólově,“ zalitoval trošičku hlavní trenér PSG Rostislav Vlach.

Navíc hned v úvodu druhé části neproměnil luxusní příhru Čajánka bekhendem Veselý. Jenže hned z protiútoku střelu Barteka „uklidil“ do sítě někdejší útočník Zlína Somík. „Hrál se z obou stran po celý zápas výborný bojovný hokej. Sice byl v první třetině Zlín aktivnější, přesto jsme dokázali v úvodu druhé třetiny skórovat,“ poznamenal hlavní kouč Pardubic Pavel Hynek.

Vyrovnání měl na hokejce hbitý Vlach, prokličkoval se až před Růžičku, ale bekhendem nezakončil přesně.

Na začátku závěrečné části se krásnou střelou zápěstím nad Růžičkův beton trefil Důras a vyrovnal. „Po našem vstřeleném gólu jsme však celou dobu bránili výsledek. Škoda, že poté domácí vyrovnali,“ zalitoval Hynek.

Věděl proč. Zlín ožil a po gólu byl lepším týmem. Pět minut před koncem si vyčíhl u pravé tyčky odražený puk od zadního mantinelu šikula Holík a překonal Růžičku podruhé. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a podařilo se nám nepříznivý vývoj se štěstím otočit. Za bojovný výkon jsme si ale výhru zasloužili,“ pochvaloval si Vlach.

Naopak kouč poražených neskrýval zklamání. „Pět minut před koncem jsem už věřil v minimálně bod. Bohužel individuální chybou jsme se připravili o lepší výsledek,“ věděl Pavel Hynek.

Berani tak dokonale využili možnost nastoupit před vlastními fanoušky v tradičních žlutých dresech, které jim přinesly premiérové domácí vítězství v sezoně.

Branky a nahrávky: 42. Důras (Čajánek), 55. Holík (Sýkora, Čech) – 22. Somík (Bartek, Elkins). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Rozhodčí: Blecha, Hribik – Bryška, Novák. Diváci: 4916. Muž zápasu: Důras.
PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, Veselý – Ondráček, Roman Vlach, Kubiš – Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři Rostislav Vlach, Josef Turek.
Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Rákos, Radil, Sim – Buchtele, Zohorna, Kousal. Trenéři: Pavel Hynek, Ladislav Lubina.

Důras: otočený výsledek dodává výhře sladší příchuť

Zlín – Svou vyrovnávací trefou nasměroval berany k cennému triumfu. Forvard extraligových hokejistů Zlína Michal Důras v úvodu třetí třetiny přijal příhru od Čajánka a táhlou střelou zápěstím zamířil pod vyrážečku a nad beton pardubického brankáře Růžičku.

„Zaplaťpánbůh za gól. V první i druhé třetině jsem měl dost střel. Už jsem si říkal, že mi tam nic nepadne. Konečně mi to vyšlo,“ kvitoval si Důras, se šesti góly nejlepší střelec beranů v přípravě.

Přitom Pardubice do té doby vedly a berani dlouho nedokázali na pardubického brankáře najít účinný recept. „Pardubice budou nepříjemné pro každého soupeře. Pro nás je důležité, že jsme to s takhle silným soupeřem dokázali ve třetí třetině otočit. O to je výhra sladší,“ pochvaloval si Důras.

Již v první třetině Důras absolvoval jeden „osobní“ souboj s brankářem Martinem Růžičkou. Zlínský útočník jej atakoval v brankovišti a pardubický gólman se na něj zle ohradil. „Také nyní jsem ho chtěl dohrát. Trochu mi ale podjela brusle a neustál jsem to. Vysvětlovali jsme si to. Říkal jsem mu, že jsem to chtěl ubrzdit. Ale vzpomněli jsme si v tu chvíli na situaci z play off oba,“ přiznal Důras.

Pravému křídlu druhé Čajánkovy formace jde k duhu souhra s hvězdným spoluhráčem. „Nemusíme si tady říkat, jaký je Petr skvělý hokejista. Jde o to si přizpůsobit hru tak, aby nám to všem klapalo,“ vysvětloval.

Výborné výsledky v přípravě si berani přenesli i do soutěže a v úvodních čtyřech zápasech vydolovali krásných devět bodů. „Extraliga bude strašně vyrovnaná. Každý bodíček se na konci bude počítat. Navíc, když v zápase taháte za kratší konec, poté si bodů i víc ceníte,“ liboval si Michal Důras, jenž si kvitoval i vyjednanou možnost hrát ve světlejší sadě dresů. „Žluté dresy jsem doma uvítal. Mám ji raději, než modré,“ poznamenal zlínský útočník.

Autor: Daniel Ostrčilík

25.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.