Mečbol trefil beranům v nájezdech Leška

Třinec – Bravo pánové! Čepice, klobouky a všechno, co máte po ruce, smekejte dolů! Extraligoví hokejisté Zlína dokázali vyhrát v Třinci po samostatných nájezdech i druhý a celkově čtvrtý zápas série a pro úterní domácí bitvu si zajistili postupový mečbol. Samostatné nájezdy rozhodl Petr Leška, jeho gól však musel potvrdit až videorozhodčí.

31.3.2013 5

Hokej PSG Zlín - HC Oceláři Třinec. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Karásek

TŘINEC – PSG ZLÍN 1:2 po sam. nájezdech (1:1,0:0, 0:0 – 0:1)

Stav série: 1:3

Berani v úvodu promarnili minutu a půl dlouhou přesilovku pět proti třem, přičemž brankáře Hamerlíka příliš neohrozili. Třinecký Klimenta na druhé straně zahodil tutovou šanci, když mu do jeho střely mířící do prázdné branky skočil jako tygr fantastický Sedláček.

„Soustředil jsem se, abych to trefil. Skákalo mi to a chtěl jsem, aby to šlo to nahoru a trefilo mu to lapačku," litoval promarněné šance Klimenta.

V 16. minutě už však inkasoval, když Adamský využil za 17 vteřin přesilovku. Po půlminutě hry však vyrovnal svou první trefou v play off zlínský Ondráček. „Tu situaci jsem ani neviděl. Až mi pak Marek Melenovský říkal, že to byl gól," popsal Jiří Ondráček.

Zajímavostí je, že rozhodčí Hribík řešil obě gólové situace s kolegou u videa. Zlínští opět postavili ve středním pásmu žlutomodrou hradbu, Oceláři přesto byli střelecky aktivnější.

Třinci nelze upírat snahu, ovšem zlínští se nikam nehnali a trpělivě čekali na chyby soupeře. „Zlín to zabetonoval a vyhazoval puky do středního pásma," kroutil hlavou exzlínský obránce ve službách Třince Lukáš Galvas.

„Byl to vyrovnaný zápas a spíše úporný boj. Nebylo to moc hezké na pohled," přidal se ke svému svěřenci i hlavní trenér Třince Josef Turek.

I Oceláři však měli možnost krátké dvojnásobné přesilovky, ovšem Sedláček byl pozorný. V čaroděje se pak proměnil ve 39. minutě, když opět fantasticky lapil šanci Polanského, který jen zlostně třísknul hokejkou i rukavicí o led.

„Celé utkání jsme doufali v úspěch, v čemž nás podpořil vynikající Kuba Sedláček. Byl to jeho zápas a jeho zásluhou jsme získali třetí bod," poznamenal na adresu zlínského gólmana asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Ve třetí třetině Zlín přitlačil a Oceláři byli kolikrát v úzkých. Veselý trefil v přesilovce horní tyč, Leška se po pádu helmy Lojka, který bez ní nemohl aktivně hrát, ocitl zcela sám před Hamerlíkem. Ten zlínského útočníka ale tentokrát vychytal. Poradil si i s Čajánkovou jedovkou. Na druhé straně vytáhl další výtečný zákrok Sedláček proti Růžičkovi. Urputná a vyrovnaná bitva tak dospěla do prodloužení.

„Čekali jsme na brejky. Soustředíme se na defenzivu," připomněl Veselý jasnou taktiku.

V podobném duchu jako celý zápas se odvíjelo i desetiminutové prodloužení, ve kterém měl největší šanci až 25 vteřin před koncem Bonk. Dramatická bitva i včera dospěla do nájezdů, na které šel do třinecké klece místo Hamerlíka Šimon Hrubec. Ten nakonec nestačil na nájezd Lešky, který musel potvrdit videorozhodčí. Všechny tři dnešní trefy tak musel prozkoumat pán u videa.

„Znovu zopakuju, že v play off by se mělo hrát prodloužení do úplného rozhodnutí. Dovednostní soutěže jsou spíše pro základní část. My jsme tady dvakrát vyhráli na nájezdy, za což jsme rádi, ale klidně to mohlo skončit naopak a byli bychom v pozici jako Třinec," myslí si Jurík.

„Od třetí třetiny jsme byli trošku horším týmem. V prodloužení to bylo vyrovnanější, nebyly tam ale šance. Potom jsme bohužel dostali gól a žádný jsme nedali, proto jsme nemohli vyhrát. Je to náročné na bruslení a v sobotu nás to stálo hodně sil, které nám dneska chyběly," všiml si Turek.

Čtěte dál: Zlín po třetí výhře v sérii s Třincem velebí Lešku a Sedláčka

Branky a nahrávky: 16. Adamský (Klimenta) – 16. Ondráček (Melenovský), rozhodující sam. nájezd Leška. Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Nájezdy: – Růžička, – Roth, – Zagrapan. – Čech, – Melenovský, + Leška.

Třinec: Hamerlík (na nájezdy Hrubec) – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček – M. Růžička, Bonk, Zagrapan – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Rufer, Orsava, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík (54.-60. Horák) – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Autor: Daniel Ostrčilík

31.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 5
Deník nám fandí

Nepropásněte! Fotoalba sportovců v pondělním vydání Deníku

Fotbalisté Zlína v úvodním sobotním přípravném zápase přehráli druholigovou Opavu 2:0.

Ševci i bez klasické devítky zdolali Opavu. Trefil se i uzdravený Vukadinovič

V pátek řádili zloději na Jižních Svazích ve Zlíně. Zaměřili se na jídlo

Nepříjemnou situaci zažili nakupující a personál nově zařízené samoobsluhy ve Zlíně na Jižních Svazích v ulici Okružní, v pátek krátce před 17. hodinou.

Kandidát na prezidenta si odvezl ze Slovácka několik lahví slivovice

Bouřlivým potleskem přivítali v sobotu krátce po poledni obyvatelé Tupes kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše. Před tamní firmou Alucast se jich sešlo několik desítek. Z davu bylo slyšet slova podpory.

Komplice Hradišťanky, která pašovala heroin, zatkla pákistánská policie

Pákistánské úřady zadržely komplice Hradišťanky Terezy H., u níž celníci na letišti v Láhauru našli před více než týdnem asi devět kilogramů heroinu. Informovala o tom ČTK s odvoláním na pákistánský zpravodajský server SAMAA, který zprávu zveřejnil v sobotu 20. ledna.

Dvacáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.