Zlínští se brzy ujali vedení, v čase 2:19 po přihrávce Pospíšila udeřil osamocený Heš, slabší chvilku si vybral Žukov. Domácí mohli srovnat, v přesilové hře ale ztroskotali na Hufovi. Šancí na zvýšení pohrdl Honejsek. Vsetínští naopak dokázali vyrovnat, zužitkovali přesilovou hru pět na tři. Hosté znovu mohli jít do vedení, velkou příležitost znovu nevyužil Honejsek.

Zdroj: Břenek Martin

Druhé dějství se rozjelo pomaleji, první větší šanci měli hosté, Gazda ani Honejsek neuspěli. Přesto podruhé vedli, nahození Novotného si do branky kuriózně srazil Žukov. Vsetín brzy mířil za vyrovnáním, nevyužil ale přečíslení tři na nikoho, skvěle se blýskl Huf. Svoji příležitost zahodil také Bláha. Berani tak poprvé v zápase vedli o dvě branky, Köhler při signalizované výhodě vymetl víko branky Vsetína.

Úvod třetí části nabídl rychlé tempo, domácí navíc nastřelili tyč. Mírně je zbrzdila nevyužitá šance Kratochvíla. I poté měli herně navrch. Ševci se naopak dostali k další příležitosti, Honejsek ale neměl střelecký den. Přišla tak 54. minuta hry a snížení ze strany Bērziņše. Tlak Vsetína narůstal, necelé tři minuty ke koncem si vysloužil přesilovou hru. Gólu se však nakonec nedočkal.

Chance liga, 43. kolo

VHK ROBE Vsetín – PSG Berani Zlín 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Bērziņš (Klhůfek, Říha), 54. Bērziņš (Hořanský) – 3. Heš (Pospíšil, M. Novotný), 29. M. Novotný (P. Sedláček), 37. Köhler (Pospíšil). Střely na branku: 28:33. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4 127. Rozhodčí: Kubičík, Mejzlík – Otáhal, Peluha

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob – R. Půček, Klhůfek, Číp – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Š. Bláha, Lichanec, Vítek – Klímek.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, M. Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Kubiš (C), Honejsek, Mrázek – Köhler (A), Gago, P. Sedláček – Heš, Hejcman, Pospíšil.