Do branky Beranů naskočil Kašík, po třízápasové absenci hrál také Pospíšil. V sestavě hostujícího mančaftu se neobjevilo trio Suhrada, Kindl a Zabloudil.

Zlínští hokejisté zahájili večerní utkání skvěle, rychlý protiútok úspěšně zakončil Mrázek, který se prosadil po měsíci a půl. Pro 28letého útočníka to byla sedmá trefa v sezoně. Byli to však domácí, kteří si vytvářeli více gólových příležitostí – dvakrát mířili mimo branku, dvakrát se blýskl Kašík.

Ševci si do druhého dějství přenesli téměř dvouminutovou početní převahu, kterou nevyužili. Poté se začaly dít velké věci. Kašík ještě betonem vytáhl výborný zákrok, krátce poté ale Šumperk vyrovnal. Zmatky v obraně Beranů pokračovaly, Draci o minutu a půl později dokonali obrat. Domácí měli šance na zvýšení vedení, toho se ale nedočkali. Po faulech Husy a Honejska navíc zahodili celou přesilovou hru pěti proti třem, ve které si nevypracovali žádnou loženou příležitost.

Obraz ve třetí třetině vypadal lépe, gólovou radost to ale Beranům nepřineslo. V závěru naopak inkasovali při power-play.

Svěřenci Miloše Říhy mladšího v sobotu hrají proti Dukle Jihlava, v pelhřimovském azylu nastoupí od 16.30 hodin.

Chance liga, 28. kolo

DRACI PARS ŠUMPERK – PSG BERANI Zlín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Průžek (Žálčík), 25. Vachutka (Mácha, Nedvídek). 59. Žálčík (Průžek). – 4. Mrázek (Honejsek, Kubiš). Střely na branku: 27:29. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Rozhodčí: K. Zavřel, T. Veselý – D. Otáhal, T. Kučera. Diváci: 1 221.

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Kadeřávek, Eliáš, L. Rutar, Hrachovský, Kunst, Dudycha – Průžek (A), Kohút, Žálčík (C) – Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vachutka (A), Nedvídek, Mácha – Křemen, Bernat, Jouza.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Bukač, Husa, Kachyňa, Bartko, Zbořil, Talafa, Riedl – Kubiš (C), Honejsek, Mrázek – Ondráček (A), P. Sedláček, Pospíšil – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Luža, Gago, Frömel.