„Bylo vidět na začátku tréninku, že už byli kluci natěšení. Někteří byli na ledě už o čtvrt hodiny dřív. Zkoušeli si brusle i hokejky. Kluci jsou natěšení, jen doufám, že jim to vydrží," pousmál se hlavní kouč Rostislav Vlach.

Po prvních dnech na ledě se hokejisté zřejmě nevyhnou drobným oděrkám, puchýřům a mozolům. „Je to hodně individuální. Někdo s tím má větší, jiný menší problémy. Ale nikdo nedával nic znát. Vše probíhá standardně," pochvaluje si 50letý zlínský kouč.

Jemu ani jeho svěřencům prý nevadí, že čtyři dny budou muset dojíždět ze Zlína, jelikož z ekonomických důvodů není ve Zlíně led. „Je to kousek. Není to tak daleko. Už jsme sem jezdili vloni a není to žádný problém," tvrdí bývalý vynikající útočník, který na uherskohradišťském zimním stadionu dokonce hrával.

„Byl jsem tady možná někdy se Vsetínem, když jsme hráli nějaký přípravný zápas," vybavil si.

Přestože se krytá ledová plocha zvenčí i uvnitř změnila ve staveniště, moderní stánek rozhodně nepřipomíná. „Něco se tady sice děje, ale všechno je o penězích," uvědomuje si Vlach. „Přesto led není nejhorší, navíc zatím nejsou vedra. Až na konci tréninku to bylo horší, ale nešlo o nic tragického," přesvědčuje Vlach.

Navrátilec Jaroslav Balaštík zažil včera vskutku dvojitý návrat. Nejenže vyjel po dlouhých letech na mateřský led, ale dokonce se po něm proháněl ve žlutém tréninkovém dresu po boku svého parťáka Petra Lešky. „Do té lajny není potřeba sahat. Uvidíme, jak jim to bude fungovat a podle toho se přizpůsobíme," uvedl.

Přesto berani nebyli kompletní. „Nemocný je totiž Filip Čech, který má pásový opar, a Tonda Honejsek angínu, takže museli zůstat doma," podotkl Vlach, který měl k dispozici 26 hokejistů.

První z deseti přípravných zápasů berani odehrají ve čtvrtek 9. srpna na ledě Komety Brno. Doma se fanouškům představí poprvé v úterý 28. srpna s Vítkovicemi. Generálkou na extraligu bude ve čtvrtek 6. září zápas se Skalicí. „Deset zápasů je dostatečný počet na rozehrání. Některé týmy mají dokonce jen osm střetnutí," upozornil Vlach.

Ten se se svým týmem již tradičně zúčastní také slovenského Rona cupu. Ovšem kvůli rekonstrukci trenčínského zimního stadionu se bude hrát v Dubnici nad Váhom. „Je to o deset kilometrů dál, není to žádný problém. Led tam je, to je důležité," podotkl s úsměvem Vlach, jemuž jen pomalu odrůstá odvážný blonďatý přeliv, kterým ohromil širokou veřejnost během vyřazovacích bojů s Plzní.

„Odrůstá mi to pomalu. Kluci jsou už ale zvyklí. Kdybych se ostříhal nakrátko, bylo by to pryč. Ale jak by to vypadalo?" zhrozil se se smíchem stratég beranů Rostislav Vlach.

Přípravné zápasy

9. 8. Kometa Brno Zlín (18). Rona cup v Dubnici nad Váhom: 16. 8. Skalica Zlín (13), 17. 8. Košice Zlín (13), 18. 8. Trenčín Zlín (19). 21. 8. Zvolen Zlín (18), 23. 8. Skalica Zlín (17), 28. 8. Zlín Vítkovice (18), 30. 8. Zlín Zvolen (15), 4. 9. Zlín Trenčín (18, hraje se v Brumově-Bylnici), 6. 9. Zlín Skalica (18).

Jak trénovali

Šedí brankáři: Sedláček, Horčička, Kašík.

Žlutí: Hamrlík, Řezníček Balaštík, Leška, Köhler

Bílí: Zámorský, Linhart Fořt, Čajánek, Veselý

Modří: Tesařík, Horák Kubiš, Holík, Finsterle

Zelení: Kotvan, Matějíček Melenovský, Ondráček, Šlahař

Červení: Valenta, Šenkeřík Okál.