Příchozí 30letý útočník Valentin Claireaux ve Zlíně působil už v sezoně 2019/2020, ve 42 zápasech extraligy vstřelil 11 branek, na 19 přihrál. Od uplynulé sezony působil v Pardubicích a Mladé Boleslavi. V letošním ročníku posbíral 12 kanadských bodů.

„O Valentina jsme dlouhodobě stáli v předchozích měsících. Ve Zlíně se mu hodně dařilo a odváděl zde skvělé služby. Je to pracovitý, kvalitní hokejista, který nám hodně pomůže. Jsme rádi, že se podařilo uskutečnit jeho příchod v rámci současného trejdu," pochvaluje si francouzskou posilu hlavní kouč Beranů Luboš Jenáček.

Bývalý kapitán Beranů Tomáš Žižka.
Žižka upřímně o tristním stavu zimáku i situaci Beranů: Předvádíme špatné výkony

Nedávno 28letý bek Petr Šidlík je odchovancem jihlavského hokeje. Tři roky procházel zámořskou QMJHL, zahrál si také v Karlových Varech, Chomutově, Vítkovicích nebo Hradci Králové. Od loňské sezony nastupoval v Mladé Boleslavi. Jako mládežnický reprezentant si připsal 60 startů za národní tým. (5+17)

„Lotyš Mamčics (Roberts Mamčics - pozn. red.) pravděpodobně pojede na olympiádu a bude nám scházet, proto jsme hledali náhradu v podobě obránce leváka. Boleslav nám nabídla Petra Šidlíka a věříme, že nám rovněž pomůže. Jedná se o kvalitního beka,“ přiblížil Jenáček. 

Po pětidenní karanténě extraligové hokejisté PSG Berani Zlín ve čtvrtek dopoledne opět společně trénovali. Na ledě vedle trenérů nechyběla ani nová ruská posila - Pavel Makarenko z Admiralu Vladivostok. Na snímku 27letý rodák z Moskvy.
PODÍVEJTE SE! Berani poprvé od karantény na ledě. I s posilou Makarenkem!

Berani se zároveň loučí s dvěma hokejisty. Oscar Flynn do Zlína přišel na začátku října společně s Adamem Zbořilem, k Bruslařům zamířil tehdejší kapitán Zlína Tomáš Fořt. Flynn za Berany absolvoval 27 utkání s bilancí 3+4.

Tomáš Hanousek se do Baťova města dostavil o měsíc později výměnou za Tomáše Mikúše. U Beranů odehrál 12 utkání, připsal si 1 asistenci.