V sestavě Beranů dostal šanci útočník Sadovikov, zahrál si poprvé od 14. února. Druhé domácí semifinále naopak z tribuny sledoval Werbik.

Ševci hned na začátku utkání museli bránit přesilovou hru soupeře, což se jim úspěšně podařilo. Na konci čtvrté minuty sami otevřeli skóre, postaral se o to Gago. O necelé tři minuty později to bylo už o dvě branky, formu v play-off potvrdil Salmio, jež skóroval v pátém ze sedmi zápasů vyřazovacích bojů. Zlínští hokejisté byli v úvodním dějství lepším mužstvem, od třetí branky je dělila tyč.

Domácí v prostřední části spíše bránili, do útoku se vydávali výjimečně. Jelikož střelci Litoměřic si na Hufa nepřišli, do třetí třetiny se šlo za stavu 2:0.

Pasivita se ševcům vymstila, na začátku třetí části poprvé v zápase inkasovali, v dalších příležitostech Stadionu je držel jistý Huf. Hostům se v posledních vteřinách podařilo vyrovnat na 2:2. Rozhodčí vyloučili Holíka za držení puku, pak i vrátili čas, což se ševcům stalo osudným.

V prodloužení byli jasně lepší Berani, v 72. minutě rozhodl navrátilec do sestavy Sadovikov.

Chance liga, 4. semifinále

Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 3:2 pp (2:0, 0:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Gago (M. Lang, Zbořil), 7. Salmio (Novák, Z. Sedlák), 72. Sadovikov – 42. Kuťák (P. Svoboda, M. Vitouch), 60. Kuťák (Tůma).

Střely na branku: 25:32. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Rozhodčí: Horák, Kostourek – Pěkný, Peluha. Diváci: 5 094.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Gago, M. Lang – Z. Sedlák, Kindl, Novák – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Tomek, Pavlák – Žmola, Jícha (A), Costa – Plos, Kuťák, P. Svoboda – Hrabík, Korkiakoski, Sihvonen – M. Vitouch, Cikhart.