„Přemýšlel jsem nad přihrávkou, ale potom si tam hráč soupeře lehl, tak jsem zavřel oči a nějak to tam propadlo,“ popsal trefu jeden z nováčků v sestavě Beranů.

První zápas si stejně jako druhý nováček Sebera náramně užil. „Čekal jsem, že to bude horší. Moc jsem to nekazil, takže jsem spokojený,“ usmíval se po debutu mezi muži zlínský odchovanec.

Zatímco v úterním domácím zápase proti Vítkovicím se zlínští prosadili až před koncem druhé sirény, na ledě Přerova k tomu potřebovali pět a půl minut. O úvodní gól Beranů se znovu postaral Jakub Herman.

Gólovou pohodu v první třetině podtrhli Jan Dufek, Vojtěch Dobiáš a Bedřich Köhler. Poslední jmenovaný se trefil také deset minut před koncem, v přesilové hře využil spolupráce Antonína Honejska s Jakubem Šlahařem. Skóre zápasu uzavřel Zdeněk Okál.

Na výhře se podílel také Daniel Huf, který udržel čisté konto. Zlínští, kterým scházeli opory Kašík, Fořt, Kubiš nebo Ondráček, po dvou zápasech zůstávají stoprocentní, stejně jako jejich příští soupeř z Třince.

Jakub Herman
Herman kamarády z Přerova nešetřil. Kluci po mě chtěli hokejku, říká

Generali Česká Cup, skupina D, 2.kolo 

HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Herman (Václavek), 13. Dufek (Řezníček), 17. Dobiáš, 17. Köhler (Dufek), 50. Köhler (Honejsek, Šlahař), 59. Okál (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 500.

Přerov: D. Dvořák (17. Holík) – Forman, Krisl, Dřímal, Zbořil, Kleiner, Klimíček, Gréč – Dostálek, Pšurný, F. Dvořák – Štefka, Hejcman, Hrabal – J. Dvořák, Süss, Goiš – Peterka, Hradil, Hajšman.

Zlín: Huf (Kořének) – Gazda, Žižka, Nosek, Hamrlík, Řezníček, Dluhoš – Dufek, Fryšara, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Karafiát, Sedláček, Sebera – Dobiáš, Herman, Václavek. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Autor: Radek Štohl