Berani proti Kometě nastoupili v téměř totožné sestavě jako v pátek proti Litvínovu, ve druhém útoku pouze Flynn nahradil zraněného Köhlera.

Do první větší příležitosti zápasu se prodral Horký, který však při přečíslení třech proti dvěma neuspěl. Úspěšnější naopak byl Mueller, americký borec se prodral do útočného pásma a střelou na vzdálenější tyč překonal Kašíka.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v posledním letošním domácím zápase zdolali poslední Karvinou 2:1. Foto: Jan Zahnaš
Objektivem Jana Zahnaše: Páník zpět na Letné, radost z výhry i potyčka na závěr

Hosté do druhé třetiny vstoupili aktivně – Veselý nastřelil tyčku, pokus Honejska odpálil pryč jeden z domácích beků. Kometa měla největší příležitost díky Krištofovi, jenž trefil tyč branky Beranů.

Na začátku třetí třetiny se domácí už radovali podruhé, leč zbytečně – střelu do tyčky následně kryl Kašík. Berani se naopak dočkali vyrovnání, premiérovou soutěžní trefu v dresu Zlína vsítil Němec. Šanci na obrat měl Okál, zkušený forvard ale ztroskotal na Sedláčkovi. Hostům narostla křídla, příležitost měl rovněž Honejsek či Michasjonok, ani jeden z nich neuspěl.

Zápas rozhodlo prodloužení, které skončilo po pouhých šestnácti vteřinách, autorem vítězné branky se stal Adam Zbořil.

Berani vzhledem k porážce Kladna na ledě Českých Budějovic na předposlední místo Tipsport extraligy stáhli další bod, ztráta teď čítá pět bodů.

Tipsport ELH, 32. kolo

HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 2:1 p. p. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. P. Mueller (Zaťovič, Gulaši), 61. A. Zbořil (Ďaloga) – 46. O. Němec (Mallet, Suhrada)

HC Kometa Brno: J. Sedláček (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Fajmon – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – P. Kratochvíl, A. Zbořil, L. Horký – Ostřížek, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, Magee.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, M. Novotný – Mallet, Honejsek, Okál – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Vopelka, R. Veselý, Fryšara.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Lederer, Kis