„Podpis nové smlouvy vnímám velmi pozitivně. Ve Zlíně se mně nejen po hokejové stránce velmi líbí a jsem rád, že tady pokračuji," usmíval se Vopelka ve vyjádření pro oficiální stránky zlínského klubu. 

Šikovný forvard k Beranům přišel na začátku prosince na měsíční zkoušku, na které nezaujal jenom fanoušky, ale především trenéry. S klubem následně podepsal smlouvu do konce ročníku 2020/2021.

„Začátek loňské sezony byl z mého pohledu velmi těžký, v Košicích jsem téměř nehrál. Až po přesunu do Zlína se sezona z mého pohledu zlomila, pookřál jsem a začalo se mi dařit. Jsem tady šťastný," mne si ruce nedávno 25letý borec.

Vopelka ve Zlíně během čtvrt roku naskočil do 37 utkání, přičemž s 11 trefami se stal nejlepším střelcem celého mužstva. K těmto brankám si připsal také šest asistencí, v kanadském bodování mužstva se i přes zápasový deficit objevil na děleném čtvrtém místě.

Bodové příspěvky povětšinou sbíral s útočnými parťáky Tomášem Fořtem a Pavlem Kubišem. „Spolupráce nám na ledě velmi vyhovovala. Věřím, že v příští sezoně omezení pominou a podpoří nás v hledišti fanoušci. Už nám všem velmi chybí,“ doufá rodák z Českých Budějovic v lepší epidemiologickou situaci a menší restrikce.

S pokračováním Lukáše Vopelky v klubu má radost také hlavní trenér a sportovní manažer v jedné osobě Robert Svoboda. „Lukáš nám hodně pomohl v období před Vánocemi, kdy jsme měli na marodce řadu klíčových útočníků a byli jsme ve složité situaci. Pro obě strany to byla vhodná možnost, aby se Lukáš ukázal zpátky v extralize," přiblížil 53letý kouč.

„Jeho odvedené výkony a pozice nejlepšího střelce sezony hovoří za všechna hodnocení. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci. Zkrátka skvělý kluk, který výborně zapadl do kabiny,“ nemůže si Svoboda vynachválit útočníka se zkušenostmi z mezinárodní EBEL.

Berani si tak pojistili služby dalšího výborného hráče. Už v uplynulých týdnech s klubem smlouvu podepsal nejproduktivnější muž zlínského kanadského bodování Antonín Honejsek (7+22) a brankář Libor Kašík.