Berani s Liborem Kašíkem v bráně do zápasu vstoupili aktivně, hned při vodním oslabení však inkasovali. Šance na srovnání dostali v přesilové hře pět na tři, kterou nepohrdli. Hned poté přišla ta stejná příležitost, tentokrát však zlínští už úspěšní nebyli.

Ve druhé třetině se domácím podařilo skóre zápasu otočit, čtvrtou trefou v sezoně se prezentoval Vopelka. Hosté ale srovnali, v početní převaze opět udeřil Hrňa. Třinec od té doby převzal iniciativu, Kašík v bráně však kotouč za záda nepustil.

Třetí dějství přineslo optickou převahu hostů, branka ovšem nepadla. Rozhodlo tak prodloužení, ve kterém udeřil Martin Růžička.

Tipsport ELH, 31. kolo

PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 2:3 p. p. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Honejsek (Gazda, Řezníček), 27. Vopelka (Herman) – 9. Hrňa (Martin Růžička), 33. Hrňa (Martin Růžička, Gernát), 64. Martin Růžička (M. Stránský, D. Musil)

Střely na branku: 21:41. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Rozhodčí: Kika, Pilný – Lučan, Kis. Bez diváků.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Gazda, Řezníček, Ferenc, Žižka (C), Nosek (A), M. Novotný, Dluhoš – Dufek, Fryšara, Köhler – Vopelka, Herman, Kubiš (A) – Šlahař, Honejsek, Okál – Karafiát, P. Sedláček, J. Ondráček.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Stránský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Martynek, Mikulík, Šedivý – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.