Hosté na svého soupeře nastoupili ve velkém stylu. Hufa nejprve střelou k tyči překvapil Gilbert, na konci třetí minuty z přesilové hry udeřil Michnáč. Zaskočeným Beranům chyběla rychlost i důraz. Domácí po komerční přestávce přidali na aktivitě, k brance to ale nevedlo. Na Čiliaka vyprodukovali pouhých pět střel.

Na začátku druhé třetiny to už mohlo být 3:0, Huf ale svůj tým podržel zákrokem betonem. Hosté pokračovali v aktivním pojetí hry, domácím se naopak nedařilo. Na snížení měli příležitost v početní převaze, osamocený Šlahař však u tyče neuspěl.

Od této doby se Berani zvedli, tým Českých Budějovic s v polovině zápasu ke všemu vzal oddechový čas. Hokej se přeléval nahoru dolů, do klece nedoputovala ani příležitost Gazdy.

Ačkoliv hosté na začátku nezužitkovali přesilovou hru, tak ve čtvrté minutě této třetiny se podruhé v zápase prosadil Michnáč. Berani poprvé skórovali v čase 46:48, kdy po krásné kombinační akce se podruhé v sezoně trefil Jakub Herman.

Využití početní převahy domácí na chvíli nakoplo, následně se jim na hokejisty vměstnala nervozita. Tři a půl minuty před koncem trenérská dvojice Beranů odvolala Daniela Hufa, což se také vyplatilo, Pavel Sedláček vykřesal naději na body. Závěrečný tlak ovšem nestačil.

Tipsport ELH, 21. kolo

PSG Berani Zlín – Madeta Motor České Budějovice 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Herman (Svoboda, Řezníček), 59. P. Sedláček (Václavek, Nosek) – 2. Gilbert (Pýcha, Raška I), 3. Michnáč (Raška I, Plášil), 44. Michnáč (Gilbert, Raška I)

Střely na branku: 22:29. Vyloučení: 3:5 Využití: 1:1 Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Votrubec. Bez diváků.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Řezníček, Nosek (C), Suhrada, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Dluhoš – Okál (A), Honejsek, Šlahař – Köhler, Herman, Svoboda – J. Ondráček, Karafiát, Kubiš (A) – Poletín, P. Sedláček, Václavek.

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Vydarený (A), Suchánek, Pýcha (C), Plášil, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Beránek – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Gilbert – Jonák, D. Voženílek.