Jediným střelcem beranů byl Köhler. Již v neděli je čeká před vlastními fanoušky další důležitá bitva proti Plzni.

LIBEREC – PSG ZLÍN 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Základ úspěchu položili Bílí Tygři díky využitým přesilovkám v první třetině, v níž nedisciplinovanosti zlínských hráčů využili zkušení útočníci Kudrna a Nedvěd.

V 5. minutě byl vyloučen Melenovský za hákování a za půl minuty potvrdil Kudrna svou současnou báječnou formu, když tečoval přihrávku Trončinského za záda brankáře Sedláčka – 1:0.

Na konci 7. minuty šel Leška pykat za sekání, nová posila Roth posunula puk Nedvědovi, který prostřelil brankáře – 2:0. „Utkání bylo z naší strany velmi špatné. Už na začátku jsme byli vyloučeni a dostali jsme dva góly. To rozhodlo a utkání se pak jen těžko otáčelo. Nevyužili jsme přesilové hry a naopak Liberec ano,“ litoval hlavní trenér Rostislav Vlach.

V 22. minutě neudržel Sedláček kotouč a Urban dorazil na 3:0. V polovině zápasu sice Köhler bekhendem z mezikruží prostřelil Pince (3:1), ale o necelou minutu později při vyloučení Čajánka zacílil po přihrávce Nedvěda přesně navrátilec z Třince Klimenta – 4:1.

Závěrečná třetina již nijak strhující podívanou nenabídla a stav se už nezměnil. Zlín tak po třech zápasech, kdy dokázal bodovat, neuspěl. „Viděli jsme oboustranně nedisciplinované utkání, ve kterém padlo hodně trestů. V přesilovkách jsme byli šikovnější. My jsme v nich dali tři branky a to rozhodlo. Dnes byl v brance opět vynikající Marek Pinc. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli za tři body,“ pochvaloval si liberecký trenér Filip Pešán.

Branky a nahrávky: 6. Kudrna (Trončinský, Klimenta), 8. P. Nedvěd (Klimenta, Roth), 22. T. Urban (Vantuch, Bulíř), 32. Klimenta (P. Nedvěd, Roth) – 31. Köhler (Holík). Rozhodčí: Kalivoda, Polák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:15, navíc Čajánek (Zlín) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 5080.

Liberec: Pinc – Trončinský, Derner, Čakajík, Výtisk, Holub, Roth, Moravec, Ulrych – Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta – Bulíř, T. Urban, Vantuch – Špaček, Vak, Kica – Bárta, Bortňák, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček – Holík, Leška, Köhler – Důras, Čakajík, O. Veselý – Melenovský, Roman Vlach, Ondráček – Finsterle, Honejsek, Šlahař. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.