Berani tak v sedmém domácím zápase v řadě bodovali a potřetí v řadě vyhráli.

Stejně jako v zápase na Spartě chyběla mezi tyčemi jednička Igor Murín. Jeho zástupce Biegl dokázal počátečnímu tlaku hostů odolávat pouze do 5. minuty, kdy se poprvé prosadil Důras. Zlín se mohl dostat do utkání ve 13. minutě, ovšem v 66 vteřin dlouhé přesilové hře 5 na 3 nijak vážně Altrichtera neohrozil. Na druhé straně ukázal jak využít početní výhodu opět neudržitelný Důras – 0:2.

Za stavu 0:3 to již s domácími nevypadalo dobře, naštěstí na trefu Dvořáka dokázal o 11 vteřin později s přispěním teče obránce Benáka gólově odpovědět Köhler. Berany branka probrala, navíc dokázala ubránit dvě kratší dvojnásobné oslabení soupeře.

Na pozorně bránící Plzeň nedokázali najít účinnou zbraň až do 43. minuty. V rozmezí 203 vteřin totiž třemi góly z hole Mokrejše, Kollára a Pšurného zcela otočili výsledek.

Domácím narostla křídla, přičemž další velké šance na zvýšení vedení odmítli Andrašovský s Balaštíkem.

V závěru Plzeň otevřela hru, ovšem ani power play ji k vyrovnání nepomohla.

RI OKNA ZLÍN – PLZEŇ 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Köhler (Leška), 43. Mokrejš (Andrašovský), 45. Kollára (Nosek, Rachůnek), 46. Pšurný (F. Čech, Záhorovský) – 5. Důras (Vampola), 17. Důras (Vampola), 25. Dvořák (Kovář). Rozhodčí: Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 4086. Muž zápasu: Mokrejš.

RI Okna Zlín: Biegl – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Kubiš, Kollár, Rachůnek – Mokrejš, F. Čech, Záhorovský – M. Pšurný, Balán, Andrašovský. Trenéři: Venera, Vlach, Hrazdíra.

Plzeň: Altrichter – Benák, S. Hudec, Čakajík, Smrek, Redlihs, Pácal, Cartelli – Vampola, M. Straka, Vlasák – Fabuš, Kracík, Matějovský – Důras, Kubalík, Adamský – Kovář, Laš, Dvořák. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.