PSG ZLÍN – PLZEŇ 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Tahle parta na dovolenou ještě rozhodně nechce. Když nejvíce potřebují, berani se mohou opřít o zkušené borce, kteří nezklamou. Zase jako včera, kdy opět ukázalo svou palebnou sílu především duo Veselý – Melenovský, které bylo u všech gólů. Pětapadesát vteřin před první sirénou si nejprve Melenovský parádně najel na příhru Čecha a bravurním blafákem otevřel skóre.

„Začali jsme dobře, asi nejlépe ze všech tří zlínských zápasů. Byli jsme aktivní, pramenily z toho dvě přesilovky, bohužel s nimi jsme naložili katastrofálně,“ zlobil se asistent plzeňského trenéra Josef Straka.

„Horča nás podržel. Díky němu byl dlouho bezgólový stav. Gól do šatny ale ještě nic neznamenal. Museli jsme začít hrát trochu lépe,“ věděl Marek Melenovský.

Hrát lépe ale není z pohledu Zlína zrovna přesný výraz. Berani totiž soupeře přímo zdemolovali, zadupali do ledu, téměř nic mu nedovolili. „Ale dokud jsme nevstřelili vedoucí gól, byli jsme horším týmem. Věděli jsme, že nemůžeme hrát s Plzní nahoru dolů,“ tvrdil asistent trenéra Josef Turek. „Poté jsme se ale zvedli a byli lepší,“ liboval si Turek.

Hrdina? V hlavní roli forvard Veselý. Nejprve ve 26. minutě zcela osamocený tečoval kotouč v přesilovce. O čtyři minuty později vyhnal všechny pavouky z pravého horního růžku Svobodovy klece se sedmi trefami je nejlepším střelcem play off.

„Ondra dával vždycky góly z prostoru brankoviště. V základní části mu to tam ale nepadalo. V play off se však našel, přitom trenér mu to říkal celou sezonu. Teď našel brutální formu,“ chválil zlínský zadák Martin Hamrlík, jenž nastoupil s juniorským košíkem, který mu chránil zranění v obličeji. Vůbec nevidím, Linhdy s tím hrál taky a trvalo mu dva zápasy, než si zvykl. Byla by ale škoda si takové zápasy nechat ujít. Je to pecka,“ zářil štěstím Hamrlík.

„Musíme hrát rychlý přístup, rotují v útočném pásmu. Veselý tam bohužel zůstal před brankou sám,“ litoval plzeňský obránce Tomáš Frolo.

Hokejový Zlín byl v extázi. Ve třetí třetině krásnou zadovkou vybídl Melenovský k palbě Důrase a Svoboda se mohl hokejkou o led utřískat. „Vysoký jalovec,“ bouřilo stadionem. „V euforii Zlína jsme neměli šanci,“ věděl Straka.

A to si ještě berani dovolili luxus v podobě tří neproměněných trestných střílení. Dvakrát Honejsek ani Veselý proti Svobodovi neuspěli. „Škoda, že jsem je nedal, neprovedl jsem je dobře. Jel jsem pomalu,“ trošičku zpytoval svědomí útočník Antonín Honejsek. „Mohli jsme dát i více gólů. Bohužel jsme trestné střílení neproměnili,“ zalitoval i Turek.

Zlín v závěru zřejmě podvědomě ubral z tempa a v 54. minutě nejprve Stránský a vteřinu před závěrečnou sirénou Kovář kosmeticky upravili výsledek.

Branky a nahrávky: 20. Melenovský (F. Čech). 26. Veselý (Holík, Hamrlík), 32. Veselý (Melenovský), 53. Důras (Melenovský) – 54. Stránský (Johnson, Pitule), 60. Kovář (Modrý, Straka). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Rozhodčí: Martin Fraňo, Antonín Jeřábek – Jiří Gebauer, Vít Lederer. Diváci: 6732. Muž zápasu: Veselý.

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Galvas – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Holík, Leška, Köhler – Důras, Melenovský, F. Čech – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Plzeň: A. Svoboda – Vykoukal, Jiří Hanzlík, Modrý, Dan Růžička, Marušák, Frolo, Kaberle – Duda, Martin Straka, Pletka – Kratěna, Jan Kovář, Vlasák – Dvořák, Pitule, Johnson – Stránský, Havlíček, Mrňa – Vostřák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.

Veselý si nebyl jistý druhým gólem

A zase to byl především jeho večer! Nejprve šikovnou tečí a poté vymeteným růžkem branky se včera blýskl útočník extraligových hokejistů Zlína Ondřej Veselý. Jeden z hrdinů parádní jízdy zlínských hokejistů v play off se opět brilantně vyznamenal ve chvíli, kdy to berani nejvíce potřebovali.

„Vyhovuje mi to, fyzicky se cítím dobře. Celý tým a i naše pětka nyní klape. Všechno dohromady funguje,“ libuje si Veselý.

Především u své druhé trefy ale zkoprněl. Nejprve si totiž myslel, že trefil tyč, nikoliv horní růžek. „Nebyl jsem si jistý. Kluci se radovali, tak jsem zvedl ruce také,“ pousmál se.

Mohl dokonce završit hattrick, ale v závěrečné třetině jako už třetí měl možnost trestného střílení. Proti Svobodovi ale neuspěl. „Chybělo málo. Trošku mi to skočilo. Led už byl špatný. Měl jsem vystřelit. V sérii jsem už jel dvakrát na Adama sám a vždycky mi to chytil. Tak jsem to zkusil do forhendu,“ popsal Veselý.