CHOMUTOV – PSG ZLÍN 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Jenže ta venkovní jen tak neskončí. Ani reprezentační přestávka nepřibrzdila berany v loupežných výpravách na cizích stadionech. Postrach soupeřů včera v severních Čechách opět dostal hlad po kořisti. Také si ji nakonec naložil do nově „vymóděného" klubového autobusu, kde sokům mávají Petrové Čajánek s Holíkem.

„Dvě třetiny jsme hráli to, co jsme si řekli, dobře jsme bránili střední pásmo a dařilo se nám přecházet do rychlých protiútoků," mnul si spokojeně ruce asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Ústředními postavami však nakonec byli členové první zlínské formace. Již v první části totiž poslal Zlín do vedení svým šestým zásahem kanonýr Balaštík, který v situaci dva na jednoho překvapil brankáře Kostúra výstavní střelou do levého horního růžku.

„Musím se omluvit divákům, protože první třetina byla z naší strany nejhorší v sezoně. Přesně jsme věděli, co Zlín bude hrát, snažili jsme se na to připravit, ale reakce našich hráčů nebyla adekvátní," zuřil hlavní kouč Chomutova Jiří Doležal.

Ve 23. minutě Piráti vyrovnali, když z nulového úhlu vystřelil Lušňák a kotouč propadl skrz Sedláčkovu výstroj až za brankovou čáru. O 69 vteřin později však Chomutov propadl v útočném pásmu, Balaštík našel mezi kruhy Hamrlíka, který svým premiérovým gólem vrátil Zlínu vedení. Byla škoda, že jsme dostali rychlý gól po našem vyrovnání. Přestože jsme se trápili, druhá třetina byla trošku lepší," tvrdil Doležal.

Právě ve druhé části se hrál parádní hokej v tempu a nasazení. A zvonily i tyče, které za Kostúrem trefil Linhart. Sedláček zaklel pro jistotu celou svou branku, jelikož Hruška, Jurčina a Ton „zvonili" jako v kostelní věži. Ve třetí třetině jsme to zkusili, byla to sice křeč, ale šance jsme měli a trefili jsme tyčky. Ale nezasloužili jsme si dnes vyhrát," uznal Doležal.

Naopak pojistku mohli přidat Honejsek, Veselý, Ondráček a Balaštík, ale Kostúr byl pozorný. Na druhé straně hrozili Duda s Frolíkem, ale ani oni si na Sedláčka nepřišli. „V poslední třetině nás domácí zmáčkli, dali tyč, ale celkově jsme byli lepším mužstvem a zasloužili jsme si vyhrát," pochvaloval si Jurík.

Berani tak i bez pomoci Martina Erata, s nímž jednání nedopadla úspěšně, pokračují v nebývalé venkovní sérii.

Branky a nahrávky: 23. Lušňák (Sikora) – 9. Balaštík, 24. Hamrlík (Balaštík, Veselý). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Kis, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3409.

Chomutov: Kostúr – Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Mrázek, Rutta, Bartejs – Michael Frolík, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Zálešák, K. Ton – Důras, Sikora, Hromas – Duda, Gajovský, M. Procházka – Lušňák. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Ondráček, Holík, Kubiš – Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Pardubice – Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), Kometa Brno – Litvínov 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 – 0:1), Slavia Praha – Vítkovice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), Sparta Praha – Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), Kladno – Č. Budějovice 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – O:1).