Rozhovor s Martinem Hamrlíkem čtěte níže.

Zdeňku Venerovi se tak před 23. kolem rozbila elitní formace. V průběhu posledního zápasu s Plzní před pauzou odstoupil autor osmi gólů s koňarem.

„Béďa ve středu absolvoval podrobnější vyšetření. Bohužel se ukázalo, že poranění je závažnější. Přitom se cítí subjektivně dobře. Během přestávky trénoval, ale nález tam bohužel je a má nařízen od doktorů dvoutýdenní absolutní klid,“ posteskl si kouč Beranů Zdeněk Venera.

Na levém křídle první lajny jej tak nahradí Jiří Ondráček, který se na vsetínské farmě v posledních zápasech ukazoval ve velmi dobrém světle. „V poslední době šel výkonnostně nahoru. Sledoval jsem ho. Hodně se zlepšil a hlasitě si řekl o šanci. Uvidíme, jak se vypořádá s pozicí levého křída, které je pro něj nezvyklé,“ uvedl zlínský lodivod.

Kometa ztrácí na předposlední místo devět bodů. Podle Venery však nelichotivé umístění klame. „Odehráli hodně kvalitních zápasů, naposledy v úterní předehrávce v Liberci. Čekám jeden z nejtěžších zápasů. Spousta fanoušků od nás očekává hladké vítězství. Brno má však kvalitní mužstvo a je otázkou času, kdy se zvedne,“ myslí si trenér Beranů.

Mezi zlínskou veřejností se předpokládá zvýšený zájem o vstupenky. Také z Brna dorazí davy lidí. O atmosféru tak je postaráno. „Věřím, že také zlínští fandové si nenechají zápas ujít. Brno má velmi slušné obecenstvo. Letošní první vzájemný zápas v Rondu se hrál ve skvělé atmosféře,“ konstatoval Venera. ⋌(dan)

PSG ZLÍN – BRNO, pátek 13. listopadu od 17.00

Vzájemná bilance: 3 zápasy, 3 vítězství – 0 vítězství v prodl. – 0 remíz – 0 porážek v prodloužení – 0 porážek, skóre 15:7, 7 bodů. Úspěšnost celkem: 100.0 %

Doma: 1 zápas, 1 – 0 – 0 – 0 – 0, 7:4, 2 body. Úspěšnost: 100.0 %)

Venku: 2 zápasy, 2 – 0 – 0 – 0 – 0, 8:3, 5 bodů. Úspěšnost: 100.0 %)

Nejvyšší vítězství doma: 7:4 (24. 11. 1995)

Nejvyšší vítězství venku: 4:1 (29. 9. 2009)

Domácí zápas s Kometou Brno: 7:4 (1995/1996)

Sestava Brna v minulém kole: Trvaj – Bičánek, Richter, Zubíček, Houdek, Ovčačík, Novák, Mojžíš, Koma – Selinger, Dopita, Erat – Dlouhý, Šindel, Ludvík – Varaďa, Huml, Bourret – Procházka, Svoboda.

ROZHOVOR

Zlín – Extraligový hokejový kolotoč opět nabere na rychlosti. Po reprezentační přestávce hokejisté Zlína sehrají nevyzpytatelný duel proti beznadějně poslední Kometě Brno. Před vynucenou pauzou byli rozjetí. Zkušený bek Beranů Martin Hamrlík však varuje. „Nečeká nás nic jednoduchého. Bude to mnohem těžší zápas než v Rondu. Nechceme soupeře nastartovat,“ tvrdí opora zadních řad.

Po jedenáctidenní pauze v pátek nastoupíte k zápasu. V jaké se cítíte formě?

Zatím jen v tréninkové. Dlouho jsme nehráli, takže jsme sami zvědaví, v jaké formě se do extraligy vrátíme. Uvidíme v pátek. Dobře jsme potrénovali a nabrali kondici. Hodně jsme se věnovali přesilovkám a oslabení. Dostali jsme volno, takže jsme si i odpočinuli.

Ovšem vy byste zřejmě raději hrál, že?

Určitě. Hrací dny jsou strašně rozházené. Byli jsme rozjetí. Pro nás přestávka není nic příjemného.

Co se dá od zápasu očekávat? Přece jen nastoupíte proti beznadějně poslednímu týmu. Nedá se však říct, že bylo utkání v něčem jednodušší než jiné zápasy.

Rozhodne první gól. Nechceme je postavit na nohy. Začali by si věřit a hráli by mnohem lépe. Začátek zápasu si musíme pohlídat.

Moc se však nepředpokládalo, že Kometa nabere takovou ztrátu, že?

Před sezonou měli ambice určitě větší. Nechytili start a potom už psychika udělala své. Propadali se a jsou tam, kde jsou. Je odehraná polovina soutěže, mají vyměněnou polovinu mužstva, takže nás nečeká nic jednoduchého. Bude to těžší zápas než poslední duel v Rondu.

Přesto nehrozí, že byste ji podvědomě podcenili?

Vůbec ne. Připravujeme se na ně jako na kohokoliv jiného.

Dá se očekávat příjezd davu brněnských fanoušků. Bude to pro vás vzhledem k tomu specifický zápas?

Myslím, že ani ne. Už jsme jejich atmosféru zažili loni v Tipsport cupu nebo v prvním vzájemném zápase u nich. Víme, co od nich můžeme čekat. Nemůže nás překvapit, nebo dokonce rozhodit, že od nich přijede do hlediště o pár lidí víc.

Zatím se v průběžném kanadském bodování obránců mužstva dělíte o třetí místo s Davidem Noskem (ve 22 zápasech nasbíral 2 branky, 4 asistence – pozn. aut.). Nepřekvapuje vás, že nejste výš, jak jste byl v uplynulých sezonách zvyklý?

(Schovaný za dveřmi se usmívá Jiří Kučný a říká: On byl zvyklý sbírat přes třicet bodů.)

Nevnímám to. Jsem rád, že v těchto letech mi to stále bruslí. Cítím se dobře. Neřeším, jestli jsem první, třetí nebo šestý. Rozdíly jsou mezi námi minimální. Nikdo nemá dvacet, nebo třicet bodů. Každému jde o herní pohodu týmu a na statistiky se nějak nezaměřuji.

Přesto není paradox, že Lukáš Galvas již měsíc nehraje, ale mezi zadáky v týmu mu stále patří první místo?

Tohle je zajímavé možná pro fanoušky. Gólů moc nepadá. Když hrajeme, tak jsme o přihrávku pozadu. Jako beci těch bodů dohromady moc nemáme. Znamená to, že máme kvalitní útočníky. Jsme druzí a vyhráváme, takže myslím, že nikomu nevadí, že jako obránci moc bodů nesbíráme.

Jarda Balaštík sundal ochranný kryt, takže si již budete dostatečně rozumět?

Rozuměli jsme si i předtím. Kryt mu moc nevadil. Nebylo poznat, že s ním hraje. Ani v komunikaci nebyl problém.