Ale potom se Zlínští odpíchli k nevídanému obratu, nastříleli v druhé dvacetiminutovce během necelých sedmi minut čtyři góly a zadělali tak na svou první výhru nad Libercem v této sezoně. Nakonec Zlín vyhrál 6:4.

Zlín zahájil zápas aktivním forčekinkem a v 2. minutě nastřelil Důras boční konstrukci Leinonenovy branky.

Liberec se ujal vedení ve 4. minutě v oslabení při vyloučení Vantucha. Po chybě Hamrlíka dojel Kašpařík až před Sedláčka a překonal ho střelou nad vyrážečku – 1:0. Nicméně hosté ještě v téže přesilovce srovnali. V 5. min. se tečovaný puk dostal k Balánovi, který ho propasíroval do branky – 1:1.

Na konci 5. minuty ještě nastřelil domácí Malkamäki tyč, v 16. ho napodobil Nedvěd. Mezitím se ale dlouho nehrálo, protože rozhodčí zkoumali video po Kašpaříkově doklepnutí. Puk byl zřejmě za čárou, ale kopnut bruslí. Kašpařík se však přece jen dočkal svého druhého gólu.

Deset vteřin po skončení liberecké přesilovky v 18. min. díky svému důrazu před brankou dotlačil puk za čáru – 2:1. A deset vteřin před koncem první třetiny v další přesilovce zvýšil Plodek po krásné přihrávce Jareše na 3:1.

Do druhé části hry vyměnil Sedláčka ve zlínské brance Štůrala. Necelá minuta stačila hostům ke snížení na 3:2, když po Köhlerově přihrávce se trefil Leška. Od 24. min. hráli „ševci“ minutovou přesilovku 5 na 3. V době, kdy již byl Liberec ve čtyřech, vyrovnal Leška na 3:3.

V dalším průběhu Zlínští dokazovali herní převahou, proč jsou v tabulce vysoko nad Libercem. V 28. min. vstřelili dva „slepené“ góly. Nejprve se Bořuta nádherně trefil do horního růžku branky (3:4) a poté Leška vrátil přihrávku Köhlerovi, jenž upravil na 3:5.

Liberec se v třetí části nadechl k náporu. V 45. trefil Rýgl břevno, v 49. Špaček snížil na 4:5 a v 50. Podkonický nastřelil čtvrtou libereckou tyčku v zápase. V 52. neproměnil Bartovič trestné střílení. Dvě minuty před koncem ale zlínský Ondráček z brejku definitivně rozhodl.

Hlasy trenérů

Filip Pešán, asistent trenéra Liberce: „Zápas se mi nehodnotí dobře. Bylo to další z řady utkání, které jsme prohráli o jeden nebo o dva góly. První třetina přitom nebyla špatná a gól na 3:1 deset vteřin před koncem měl být impulsem, ale hned v úvodu druhé části jsme inkasovali a následující minuty byly pro nás doslova fatální. V druhé třetině se utkání rozhodlo.“

Zdeněk Venera, trenér Zlína: „Vyhráli jsme díky druhé třetině, která nám vyšla parádně. Nepamatuji se, kdy se nám podařilo jednu třetinu vyhrát 4:0. Věděli jsme ale, že Liberec ve Vítkovicích stáhl v posledních dvaceti minutách čtyřgólový rozdíl, takže ještě nebylo po zápase. Liberec měl ještě šance, nastřeloval tyčky, Štůrala prádně vytáhl trestné střílení. Ale i my jsme měli příležitsoti a nakonec jsme to dovedli úspěšně do konce.“