Vedení moravského klubu reaguje příchodem slovinského hráče na současné nelichotivé postavení v tabulce, když Beranům patří až poslední místo.

„Žiga je velmi kvalitní útočník, který má za sebou parádní kariéru,“ zmínil generální manažer Martin Hosták slovinského reprezentanta, který si zahrál na dvou olympijských hrách a je pravidelným účastníkem mistrovství světa. Zároveň má zkušenosti z Kontinentální hokejové ligy.

„Jedná se o šikovného praváka, který nám pomůže s produktivitou. Můžeme ho využít jako pravé křídlo nebo i centra. Hodně si od něho slibujeme a začátkem listopadu se uvidí, co dále,“ poznamenal Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

Nejnovější posila by měla nastoupit už v pátek proti Mladé Boleslavi.

„Jestli bude všechno v pořádku. Doufám, že tady doma bude dobrá atmosféra, v kabině máme motivaci vyhrát,“ reagoval.

Jeglič měl v loňské sezoně zdravotní problémy se zády a z uvedeného důvodu absolvuje ve Zlíně zápasovou zkoušku.

„Pět dní zpět jsem dostal povolení od doktora, že můžu začít řešit angažmá. Už předtím jsem dva měsíce trénoval sám i s týmem v Jesenici. Teď přišla ta šance, se Zlínem jsme se domluvili,“ usmíval se Jeglič.

„Českou ligu sleduji, pár Slovinců, mých kamarádů v Česku hraje. Český hokej znám, je to výborná liga,“ poznamenal.

Berani už minulý týden přivedli francouzského reprezentanta Valentina Claireauxe, který v Hradci Králové herně zaujal a připsal si dvě asistence. I on je v Baťově městě na testu do reprezentační pauzy.

VIZITKA ŽIGA JEGLIČE

Žiga Jeglič se narodil 24. února 1988 ve slovinské Kranji. Mládežnická léta prožil v Bledu. V seniorském hokeji začínal v týmu Jesenice, který působil nejdříve v domácí soutěži a poté v mezinárodní EBEL lize.

Jeglič odešel v létě 2012 do Skandinávie, nejdříve hrál ve švédském týmu Södertälje, následující rok nejvyšší soutěž ve finském celku Ässät Pori a sezonu dokončil v německém Ingolstadtu.

V létě 2014 odešel do Slovanu Bratislava, kde odehrál v Kontinentální hokejové lize úspěšně tři sezony s výjimkou ročníku 2017/2018, který strávil v ruských týmech Torpedo Nižnij Novgorod a Neftěchimik Nižněkamsk.

Během čtyřletého působení v KHL má na svém kontě 248 zápasů, ve kterých zaznamenal 88 kanadských bodů za 29 gólů a 59 asistencí.

Jeglič patří k oporám reprezentace Slovinska, je pravidelným účastníkem mistrovství světa, hrál na zimní olympiádě v Soči 2014 a Pchjongčchangu 2018.