Aktivnější nástup do zápasu měla Olomouc, Huf ale zůstal pozorný. První vážnější příležitost si vypracovali domácí, v oslabení ujížděli dva na jednoho, střela Sedláčka však Lukáše nepřekvapila. Další zajímavé šance se dostavily až v závěru třetiny, ani jedna z nich ovšem za zády brankářů neskončila.

Druhá třetina už branky přinesla. Hosté mezi časem 24:41 až 25:01 udeřili dvakrát. Chvíli poté Berani měl příležitost na snížení, Šlahař však trefil pouze tyčku. Olomouc mohla udeřit potřetí, v početní převaze Zlína se ale zaskvěl Huf. Jelikož domácí nedali branku ani po kombinaci Okála s Honejskem, před závěrečnou třetinou si hosté drželi dvoubrankový náskok.

Domácí do této části zápasu vstoupili velkým náporem, ani během dvou přesilových her zkraje třetiny však branku nevstřelili. Přesilovou hru naopak zužitkovali hosté, zásluhou čehož v čase 45:49 vedli 3:0. Střeleckou smůlu Beranů po čase 108 minut 36 vteřin prolomil Zdeněk Okál, Olomouc ale rychle odskočila na rozdíl tří branek.

Před Hufa se protlačil Káňa, který se prosadil podruhé v zápase. Do konce utkání už gól nepadl, také třetí vzájemný zápas letošního ročníku extraligy skončil výhrou 4:1 týmu, který zajel na led soupeře.

Tipsport ELH, 27. kolo

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 48. Okál – 25. J. Káňa (Nahodil, Valský), 26. Bambula (J. Knotek), 46. J. Knotek (J. Káňa, Ondrušek), 49. J. Káňa (Kolouch)

Střely na branku: 38:33. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Rozhodčí: Hodek, Pilný – Kajínek, Hynek. Bez diváků.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Ferenc, Řezníček, Gazda, Žižka (C), Nosek (A), M. Novotný, Hamrlík – Karafiát, Herman, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál (A) – J. Ondráček, P. Sedláček, Poletín – Šlahař, Pšurný, Sebera.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar – Burian (C), J. Knotek (A), Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Gřeš, Kusko, V. Tomeček.