PSG ZLÍN – LITVÍNOV 7:2 (5:1, 1:0, 1:1)

Zlínské tornádo se prohnalo litvínovskou defenzivou již v první třetině. Skóre otevřel v 6. minutě po nádherné kličce litvínovskému obránci i brankáři Grof a stylově načal galapředstavení Venerovy družiny. Během dalších deseti minut se postupně prosadili Linhart, Rachůnek, Balaštík a Sýkora. Litvínovský zmar pouze zmírnil Švarný. „Předvedli jsme kolektivně špatný výkon. Zklamalo celé mužstvo. Především v první třetině jsme nechávali soupeři spoustu prostoru, prohrávali jsme osobní souboje a výsledek 5:1 po úvodní části předurčil konečný výsledek,“ zlobil se litvínovský asistent Jiří Kučera. Po třetí Rachůnkově trefě vystřídal Fraňka druhý brankář Hübl. „Na brankáře bych ale vysokou porážku nesváděl,“ zastával se Kučera svých svěřenců.

Ve druhé třetině se gólostroj pozastavil, jelikož se pouze prosadil podruhé v zápase Sýkora. Přesto berani si vědomi luxusního náskoku polevili. „Jsme spokojeni se ziskem tří bodů a výkonem v první třetině. V dalších dvou už nebyla aktivita tak velká, přesto jsme podali dobrý výkon,“ pochvaloval si zlínský asistent Rostislav Vlach.

Úvod třetí části byl opět v režii žlutomodrých. Kapitán Balaštík svou druhou trefou v zápase zvýšil na 7:1. Po krásné spolupráci Černoška a Jenáčka druhý jmenovaný výsledek zkorigoval. Osmý gól mohl po faulu Kubáta přidat z trestného střílení Balán, ale proti Hüblovi neuspěl. Navíc neproměnili ani dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Přesto o vítězi střetnutí nebylo sebemenších pochyb a podruhé v sezoně vyprovodili Litvínov domů napříč republikou s rancem branek. „Předchozí zápas jsme měli v hlavách. Výkon na začátku byl ještě horší, než první zápas. Soupeř byl efektivní v koncovce. Cestování ve svátky je pro všechny stejné, na to se nemůžeme se vymlouvat,“ tvrdí Kučera.

Branky a nahrávky: 6. Grof (Kubiš, T. Sýkora), 8. Linhart (Leška, F. Čech), 11. Rachůnek (Galvas, Důras), 15. Balaštík (Linhart), 16. T. Sýkora (Kubiš, Švrček), 23. Sýkora (Grof), 46. Balaštík (Leška, Linhart) – 13. Švarný, 51. Jenáček (Černošek, Hübl). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Rozhodčí: Trombík, Šindler – Jelínek, Pešek. Diváci: 4814. Muž zápasu: Grof.

PSG Zlín: Duba – Bořuta, Míka, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka – J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři Venera a Rostislav Vlach.

Litvínov: Franěk (11. J. Hübl) – Černošek, Kubát, Jareš, Gula, Skuhrovec, Švarný, Hora – Janský, Kracík, Jenáček – Ručinský, V. Hübl, Lukeš – Kubinčák, Vopat, Trávníček – Bojer, Rindoš, Maxa. Trenéři: Reichel a Kučera.