Klíčový moment včerejšího utkání Vítkovic ve Zlíně? Zranění střelce Jaroslava Balaštíka. Alespoň podle kouče valašského celku Zdeňka Venery.

„Jarda se v první třetině zranil a nedohrál. O přestávce se svlékl, že už to nejde,“ hovořil Venera.

Zranění specifikovat nechtěl. „Nevím, co mu je. Opravdu,“ dušoval se.

Než Balaštík odstoupil, byl klíčovým mužem hostující sestavy. Nejprve sice neuspěl v trestném střílení, na které šel místo Pince do branky opět Štěpánek, pak ale otevřel skóre. Účet první třetiny uzavřel mladík Bořuta svým premiérovým gólem v extralize.

„Udělal to parádně. Myslel jsem, že bude pálit hned, tak jsem se snažil mu střelu pokrýt, ale počkal si a trefil se přesně,“ uznale hovořil vítkovický obránce Michal Barinka.

Od druhé části začali mít domácí navrch.

„Byli jsme na sebe naštvaní a řekli si v kabině, že takhle fakt hrát nemůžeme,“ líčil útočník Vítkovic Roman Šimíček.

„Navíc jsme dali velmi rychle kontaktní gól,“ dodal asi klíčový moment utkání vítkovický asistent Zdeněk Moták.

Jeho nadřízený, trenér Hadamczik, stáhl od druhé části hru na tři pětky a zvýšená porce minut domácím svědčila. Bodovali výhradně v přesilovkách, i když vyrovnávací gól Juraje Štefanky padl čtyři vteřiny po návratu Bořuty na led.

„Konečně mi to tam taky padlo,“ radoval se slovenský útočník, který vstřelil teprve svůj druhý gól v sezoně. Poprvé se trefil ve druhém kole na ledě Českých Budějovic.

Obrat dokonal podle zápisu Roman Šimíček, ovšem gól měl být připsán střílejícímu Petru Kubošovi.

„Snažil jsem se clonit a výjimečně jsem puk netečoval, a asi proto i zapadl do zlínské branky,“ přiznal Šimíček.

Jeho slova potvrdil Ivan Rachůnek, který se Šimíčkem sváděl před Bieglem souboj. „Trefilo mě to, cítil jsem to,“ popsal Rachůnek.

VÍTKOVICE - RI OKNA ZLÍN 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Barinka (Štefanka, Petrovický), 32. Štefanka (Petrovický, Treille), 44. Šimíček (Kuboš) - 11. Balaštík (Hamrlík), 18. Bořuta (Pšurný). Rozhodčí: Fraňo - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 4600. Muž zápasu: Štefanka.

Vítkovice: Pinc (2.-2. Štěpánek) - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Krenželok, Burger, Petrovický - Ujčík, Šimíček, Svačina - Treille, R. Hruška, Štefanka - Korhoň (11. Kvapil), Roman, Klimek. Trenér: Hadamczik.

Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Mokrejš, F. Čech, Andrašovský - Pšurný, Balán, Záhorovský. Trenér: Venera.