Série triumfů beranů pokračuje

Zlín /AKTUALIZOVÁNO O VIDEO, FOTOGALERIE/ – Vítězná série hlavního kouče extraligových hokejistů Zlína Zdeňka Venery proti Karlovým Varům se otřásala v základech, ale nakonec vydržela. Berani v divokém střetnutí prohrávali 0:2 a 2:3, přesto dokázali uspět a připsali si ve vzájemných duelech devátý triumf v řadě. Ve všech pěti včerejších trefách PSG měl prsty Leška.

4.1.2011

Extraligoví hokejisté Zlína nastoupili ve 37. kole nejvyšší soutěže proti Karlovým Varům.Foto: DENÍK / Daniel Ostrčilík

PSG ZLÍN – KARLOVY VARY 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)

Šípkovou Růženku v těžkém komatu připomínali berani v úvodních minutách. Aktivní Energia si vynutila dvojnásobnou početní výhodu, kterou využila dvěma slepenými brankami Skuhravého a Kokka. Přestože Zlín v závěru první třetiny soupeře v přesilovce zatlačil, do kabin odcházeli mnohem spokojenější hosté.

„Dostali jsme se do vedení díky bleskově proměněným přesilovkám, ale věděli jsme, že Zlínští jsou doma velmi silní, hrají v pohodě, což se také následně ukázalo. Každý bod z venku je pro nás dobrý,“ poznamenal hlavní kouč Karlových Varů Antonín Stavjaňa.

Až důrazný proslov zlínských trenérů v první přestávce znamenal definitivní probuzení beranů, které znamenalo bleskové vyrovnání během dvou a půl minuty. Nejprve snížil ve 25. minutě Hamrlík v početní výhodě nahozením a poté se prosadil dravý Rachůnek. Karlovarský Zaťovič v polovině střetnutí ještě neproměnil trestné střílení po faulu Linharta. Necelé dvě minuty před druhou sirénou opět dostal hosty do vedení Kumstát, ale o 21 vteřinpozději opět vyrovnal Leška. „Viděli jsme pěkný a vyrovnaný zápas. Byly v něm chvíle, kdy jsme měli převahu navrch my i Vary,“ všiml si hlavní kouč Zdeněk Venera.

Ve 48. minutě dokonal obrat Balaštík, který v přesilovce využil svůj důraz a dotlačil kotouč za Mensatora. „V závěru už nám scházely síly. Ze stabilní sestavy nám ubývají hráči. Dnes vypadl Kuběna a zápasy se nedají odehrát jen s juniory. Mladí se snažili, ale vyrobili okamžitě tři fauly a Zlín má výborné přesilovky, což se dnes ukázalo,“ pochválil soupeře Stavjaňa.

Jenže potřetí v zápase potrestala v 51. minutě Energie zlínské vyloučení Dobroněm. „Mrzí mě, že jsme hráli nedisciplinovaně. Příčin může být více. Únava, při které se méně bruslí, nebo přísnější metr rozhodčích. Bylo tam hodně zákroků hokejkou. Říkám si to pořád dokola. Určitě na tom musíme zapracovat,“ ví Venera.

O majiteli dvou bodů rozhodl Leška až v samostatných nájezdech. „Remíza po šedesáti minutách je spravedlivá,“ uznal zlínský stratég.

Branky a nahrávky: 25. Hamrlík (Köhler, Linhart), 27. Rachůnek (Leška), 39. Leška (Köhler, Linhart), 48. Balaštík (Linhart) – 5. Skuhravý (Dobroň, Sailer), 6. Kokko (Skladaný, Melenovský), 39. Kumstát (Zaťovič, T. Klíma), 51. Dobroň (Melenovský, Pech). Rozhodčí: Mikula, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. Diváci: 3934. Muž zápasu: Leška.

Zlín: Duba – Míka, Bořuta, Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka – J. Ondráček, Roman Vlach, F. Čech – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Karlovy Vary: Mensator – Gřegořek, Prošek, Dobroň, Kokko, Sloboda, Rohan, Přindiš, J. Látal – Kumstát, Skuhravý, Kuběna – Skladaný, Pech, Zaťovič – Dej, Melenovský, Sailer – T. Klíma, Vachovec, L. Klíma. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Autor: Daniel Ostrčilík

4.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
Fanoušci ševců jedou na fotbal. Ilustrační foto

Na Kodaň zdarma. Fastav pro fanoušky znovu vypraví speciální vlak

Ve středu ve Zlínském deníku: Prvňáčci z Vlachovic, Pozlovic a Hřivínova Újezdu

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.