Třízápasová absence skončila bývalému kapitánovi Beranů Tomáši Žižkovi, vinou nemoci chyběl Oscar Flynn. Z marodky se stále nevrátil bek Jan Dluhoš.

Domácí se hned zkraje zápasu mohli dostat do vedení, Kubiš však místo střely neúspěšně hledal Köhlera. Do šancí se dostali i hosté, Estephan ani Sukel se však neprosadili. Skóre nakonec otevřeli Berani, podruhé v klubu se prosadil Zabusovs. 20letý útočník navíc v početní převaze zvýšil vedení na 2:0.

Fotbalový trenér Vladimír Durďa.
Šok! Trenér Durďa v Nešvové skončil. Střídá jej Štěpaník

Druhá třetina patřila hostům, kteří se dočkali první branky. Domácí se do zakončení dostávali sporadicky. Po čtyřiceti minutách udrželi náskok 2:1.

Berani sice na začátku třetího dějství nezužitkovali druhou početní převahu v zápase, v 50. minutě přesto znovu vedli o dvě branky, když se po přihrávce Okála trefil Gazda. Litvínov se při závěrečné power-play dostal do velkého tlaku, domácí však odolali. Do prázdné branky se naopak prosadil Michasjonok, který u Beranů vstřelil premiérovou branku.

Tipsport ELH, 31. kolo

PSG Berani Zlín – HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Zabusovs, 19. Zabusovs (Michasjonok), 50. Gazda (Okál), 59. Michasjonok (Mallet) – 26. Balinskis (Sukeľ, F. Lukeš). Střely na branku: 22:36. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Rozhodčí: Tomáš Micka, Peter Staňo – Jiří Ondráček, Josef Špůra

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, Ferenc, M. Novotný – Mallet, Honejsek, Okál – Kubiš (C), P. Sedláček (A), Köhler – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Vopelka, R. Veselý, Fryšara.

HC VERVA Litvínov: Godla (Neužil) – Hrbas, Irving, Balinskis, D. Zeman, Demel, Stříteský, O. Baláž – P. Straka (A), Estephan, Jarůšek – M. Chalupa, V. Hübl (C), P. Svoboda – Kudrna, Sukeľ, F. Lukeš (A) – Zygmunt, Gerhát, Jurčík.