Berani se na ledě Českých Budějovic stále museli obejít bez zraněného tria Kašík, Okál, Fryšara, poslední zápasový trest si odpykával kapitán Kubiš. Do sestavy se nevešel zkušený bek Žižka, premiéru si naopak odbyl Lotyš Mamčics.

Během úvodní třetiny se hrál otevřený hokej, hosté však za celou třetinu vystřelili pouze třikrát na branku. Jelikož naopak ubránili 39vteřinové oslabení třech proti pěti, tak v průběhu dějství se diváci branky nedočkali.

Robert Mamčics odehrál 11 zápasů za reprezentační mužstvo Lotyšska.
Mamčicsovi radil Freibergs, do Zlína cestoval 14,5 hodiny. Atmosféra ho pohltila

Ve druhé části góly už padaly. Hosty nejprve do vedení po přihrávce Vopelky dostal Mikúš, domácí však do poloviny zápasu ještě srovnali. České Budějovice si vypracovaly další příležitosti, buď však mířily vedle nebo ztroskotaly na výborném Hufovi. Když už se schylovalo k vyrovnanému skóre, tak 13 vteřin před koncem třetiny skóroval Honejsek.

Zkraje třetí třetiny hosté šli do čtyř, čehož Motor sice nevyužil, krátce po početní převaze se přesto prosadil. Domácí navíc skóre otočili na svoji stranu, po vyraženém puku Hufa se trefil Holec. Stejně jako České Budějovice v první třetině, tak rovněž Berani ve třetím dějství dostali 39vteřinoovou příležitost přesilové hry pěti proti třem. Ani hosté se však neprosadili. Svěřenci Luboše Jenáčka měli v závěru zápasu velký tlak, dostali se i k power-play, v zakončení však měli smůlu. Nakonec ještě sami inkasovali.

Berany další zápas čeká v pátek na ledě Vítkovic.

Tipsport ELH, 18. kolo

Motor České Budějovice – PSG Berani Zlín 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Bindulis (Gulaš, L. Pech), 44. Percy (Štencel, Vondrka), 47. Holec (Chlubna, D. Voženílek), 60. L. Pech (J. Novotný) – 24. T. Mikúš (Vopelka, Mamčics), 40. Honejsek (T. Mikúš, Gazda). Střely na branku: 31:18. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Rozhodčí: Lacina, Micka – Gerát, Hynek. Diváci: 5 302

Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Bindulis, Percy, Piskáček (A), Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, J. Novotný, Chlubna – Abdul, D. Voženílek, Valský – Holec, M. Hanzl, Karabáček.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, O. Němec (A), Trška, Ferenc, Mamčics, Gazda, Dluhoš – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler (C), Honejsek, R. Veselý – Karafiát, A. Zbořil, O. Flynn – Frömel, P. Sedláček, Sebera.