Odpolední zápas rozehrála totožná sestava jako proti Kladnu, roli třináctého útočníka pouze tentokrát plnil Štěpán Fryšara.

Domácím se však vstup do zápasu vůbec nevydařil, po pouhých třiačtyřiceti vteřinách hry inkasovali. Krejčí výborně naservíroval puk Klimkovi, který Kašíkovi nedal šanci. Ševci v první třetině gól nevstřelili, a to navzdory dvěma přesilovým hrám. Poměr střel na branku činil 3:10.

Beranům se ve druhém dějství podařilo skóre otočit. Skóre nejprve srovna francouzský útočník Claireaux, jenž zužitkoval přihrávku Honejska. Vedení ševcům zajistil Sedláček, který se vložil do střely Gazdy od modré. Stav ještě mohl navýšit Němec, zkušený se objevil sám před Lukášem, rychlá střela však do branky neprošla. Hosté naopak v závěru srovnali díky druhé brance Klimka.

Ve třetí třetině branka nepadla, Zlínu ve druhé polovině dějství nepomohla ani početní převaha. V prodloužení více hrozili hosté, samostatný únik však nezužitkoval Nahodil. Samostatné nájezdy patřily Zlínu.

Jelikož Kladno hraje až v úterý, ztráta na předposlední místo nyní činí dvanáct bodů.

Tipsport ELH, 54. kolo

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 3:2 s. n. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Claireaux (Honejsek, Mallet), 33. P. Sedláček (Gazda, Mallet). Rozhodující nájezd Zabusovs. – 1. Klimek (David Krejčí, Nahodil), 40. Klimek (Nahodil). Střely na branku: 23:33. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Rozhodčí: Šír, Obadal – Lhotský, Svoboda

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – M. Novotný, Gazda, O. Němec (A), Suhrada, Hamrlík, Ferenc – Honejsek, Claireaux, Mallet – Kubiš (C), R. Veselý, Zabusovs – Köhler, Hejcman, Karafiát – P. Sedláček (A), Makarenko, Okál – Fryšara.

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, David Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Michal Kunc.