Berany v den zápasu oficiálně opustil brankář Kašík, který do konce sezony zamířil na hostování do nejvyšší finské soutěže. Do branky se postavil Huf, záda mu kryl junior Synek. Do utkání byli nominovaní další mladíci – obránci Riedl, Talafa, Kunst a útočníci Martinec a Chludil. Pro Kunsta a Martince se jednalo o extraligový debut.

Branka v úvodní části nepadla. Zatímco domácí na svatyni hostů vyslali sedm střel, hosté o pět více. Ve druhém dějství Pražané více šlápli do pedálů, nakonec se v ní i dočkali branky, o kterou se v početní převaze postaral Šmerha.

Hokejisté Zlína po zápase v Mladé Boleslavi
Návrat Beranů do extraligy? Může trvat dva roky i dvacet let, odhadují experti

Hostům se ve 44. minutě podařilo náskok navýšit. O tři minuty později Berani reagovali, přesně v době vypršení trestu Novotného se prosadil Kubiš, který vsítil dvanáctou trefu sezony, díky čemuž se dostal do pozice nejlepší střelce ševců. Radost ale trvala pouze chvíli, Pražané za dalších 108 vteřin odskočili, podruhé v zápase využili přesilovou hru. Domácí v čase 57:42 vyzkoušeli power-play, ve které se brzy prosadil Zabusovs. Druhé odvolání Hufa z branky již efekt nepřineslo, Berani tak Pražanům podlehli těsně 2:3.

Tipsport ELH, 44. kolo

PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 47. Kubiš, 58. Zabusovs (Honejsek). – 24. Šmerha (Moravčík, M. Řepík), 44. M. Řepík (M. Forman, Sobotka), 49. M. Jandus (Z. Doležal). Střely na branku: 21:33. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lederer, Bohuněk. Diváci: 2 639.

PSG Berani Zlín: Huf (Synek) – M. Novotný, Riedl, Talafa, O. Němec (A), Hamrlík, Suhrada, Kunst – Honejsek, R. Veselý, Zabusovs – Martinec, Hejcman, Köhler – P. Sedláček (A), Makarenko, Okál – Kubiš (C), Chludil, Fryšara.

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – David Němeček, Tomáš Dvořák, A. Polášek, M. Jandus, Jurčina, Moravčík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – Buchtele (A), Chlapík, Z. Doležal – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Prymula, Vitouch, Dvořáček.