„Sice jsme dvakrát vyhráli, ale nebyly to jednoduché zápasy. Kometa v nich hrála velmi dobře. Jsme si vědomi, že musíme podat koncentrovaný výkon, abychom bodovali. Pevně věřím, že na rozdíl od zápasu s Plzní vstřelíme branky,“ konstatoval lodivod Beranů Zdeněk Venera.

Jihomoravané v posledních duelech sbírají body jako na běžícím pásu. Do nedělní těsné porážky v Pardubicích totiž čtyřikrát v řadě vyhráli. „Určitě jim stouplo sebevědomí. Každopádně se jedná o úplně jiný celek než v první polovině soutěže. Mají nyní formu, o čemž svědčí poslední výsledky. Lépe brání, jsou nebezpečnější. Navíc opět budou mít podporu vyprodaného zimního stadionu,“ očekává zkušený kouč.

„Soupeř v posledních týdnech svůj tým hodně obměnil a změny mu zjevně svědčí. Navíc premiérově se v dresu komety zřejmě představí i reprezentační obránce Angel Krstev,“ upozornil na adresu aktuálně posledního týmu extraligy, jenž na 13. Kladno už ztrácí jen osm bodů. „Zcela jistě neřekli poslední slovo, do závěru základní části je ještě daleko a z posledního místa se mohou dostat nahoru,“ předpověděl zlínský trenér.

Hokejisté PSG dostali na Štědrý den a Boží hod vánoční volno a k tréninku se sešli již na 2. svátek vánoční, přičemž v neděli 27. prosince v duelu s Kladnem již měli předehraný (3:2 po sam. náj.). Na marodce zůstává pouze obránce Jiří Kučný (ruka), zatímco útočník Bedřich Köhler již bude dnes připraven nastoupit. K dispozici ale stále není gólman Jakub Sedláček, který je na MS juniorů v Kanadě. „Tomáš Štůrala i přes porážku zachytal v Plzni výborně. Nemůže za to, že jsme nedali ani gól. S jeho výkonem jsme byli naprosto spokojeni,“ konstatovalna adresu současné jedničky mezi tyčemi Zdeněk Venera.

Berani ve vyrovnané tabulce klesli z vedoucí příčky na čtvrté místo pouze zásluhou horšího skóre než Vítkovice a Pardubice. Všechny týmy nasbíraly shodně po 64 bodech, vedoucí Plzeň má o pět bodů více. „Tabulku teď tolik nesledujeme, je jedno jestli jsme první, třetí nebo čtvrtí. Musíme být trpěliví ve sbírání bodů, neboť k postupu do play off jich stále potřebujeme získat dost,“ zopakoval Zdeněk Venera, jehož tým dostane volno pouze na Silvestra. „Na Nový rok se sejdeme odpoledne. Hráči jsou sice profíci, ale ve středu jim ještě připomenu, jak je důležité dodržovat životosprávu.“