Z důvodu rekonstrukce osvětlení na ZS Luďka Čajky se duel ale odehraje v tréninkové PSG aréně.

Pro svěřence trenéra Zdeňka Venery to bude druhý přátelský zápas nové sezony. V prvním zápase na ledě Havlíčkova Brodu ve čtvrtek až po nájezdech podlehli účastníku ruské Kontinentální ligy Spartaku Moskva 3:4, přičemž dnes poprvé vyjedou na svůj led v domácím prostředí.

„Už se všichni těšíme, přestože stejně jako soupeř jsme v plné fázi přípravy,“ upozornil Venera, který na rozdíl od posledního duelu dá více příležitostí mladým hokejistům.

„Třebaže jsou všichni fit, sestava určitě nebude extraligová. Musíme vyzkoušet a dát šanci všem hráčům širšího kádru. Duel určitě nebude svázaný ani taktickými plány. Nyní především sledujeme, jak se hráči prosazují individuálně, nevěnujeme se systémovým záležitostem,“ vysvětlil kouč, který i přesto očekává dobrý hokej. „Prakticky všechny předešlé vzájemné duely se Skalicí, předním týmem slovenské extraligy, byly svižné a přinesly dobrý hokej, což očekávám také nyní. Navíc v současném úmorném vedru bude určitě příjemné se na večer zchladit,“ láká Venera i touto netradiční formou fanoušky zlínských hokejistů.

Cena lístku na utkání je 30 korun, majitelé permanentek na nový soutěžní ročník mají vstup zdarma.