„V Přerově se hraje špatně, dokázali jsme ale tady vyhrát za dva body. Domácí navíc mají formu. Nakonec to pro nás dopadlo dobře,“ usmíval se po zápase bývalý bek domácího mančaftu a současný zadák ševců Mikuláš Zbořil.

Specifický duel to nebyl jen pro Zbořila či Hejcmana, na druhé straně se mimo jiné pohybovali zlínští rodáci Okál s Kudělkou. V úvodu se s tímto faktem lépe dokázali vypořádat hosté, kteří na své poměry zahráli velmi aktivní třetinu – soupeře přestříleli 19:11. Ani jeden z mančaftů se však branky nedočkal.

„V první třetině jsme hráli velmi dobře, dařilo se nám založení útoku a drželi jsme se na puku ve třetině. Vytvořili jsme si i šance, které zůstaly bohužel nevyužity,“ konstatoval první asistent trenéra Beranů Juraj Jurík.

Fanoušci se po pauze nestačili usadit a už sledovali gól – pouhých patnáct vteřin po začátku druhého dějství se zlínští prosadili po chybě domácích, úspěšným střelcem se ve třetím duelu v řadě stal Mrázek.

Aktivita hostů ale postupně začala upadat. Až Zubři relativně pevně převzaly otěže druhé třetiny. „Od té doby jsme bohužel úplně vypadli ze zápasu, domácí ztratili ostych, začali více bruslit, měli jsme problém s rozehrávkou. Stačilo, že na nás zatlačili, kupili jsme chyby, z toho i pramenil i gól,“ mrzelo Juríka, který v 37. minutě sledoval vyrovnávací trefu navrátivšího Doležala.

Bylo to 1:1, ve třetí třetině se tak dle předpokladu hrálo bojovně, leč opatrně. Berany přesto před více než 2 200 diváky polilo horko, po faulu Pospíšila a trestu do konce zápasu se pět minut bránili ve čtyřech.

Těžkou chvíli ustáli.

Jiří Marušák.
GM Beranů Marušák o pozici trenérů, trejdech i úvodu: Mužstvo dostalo ultimátum

„Soupeři jsme svou nedisciplinovaností nabídli dlouhou přesilovku, naštěstí jsme se v oslabení semkli. Hráli jsme bojovně a dali do hry ducha,“ vyzdvihl Juraj Jurík zlínské borce.

Po šedesáti minutách to už bylo hop, nebo trop. V prodloužení však lepším a aktivnějším dojmem působili hosté, kteří po akci Gazdy a zakončujícího Sedláčka brali o bod navíc. „Z ojedinělé šance jsme měli štěstí,“ zakončil s úsměvem první asistent trenéra Beranů.

K vidění byly pouhé tři branky, obří podíl na této statistice mají gólmani obou mužstev. Domácí Klimeš pochytal 37 pokusů soupeře, hostující Huf se blýskl dvěma zákroky navíc.

Berani se po víkendu nachází na dvanáctém místě Chance ligy, ve velmi vyrovnané tabulce druhé nejvyšší soutěže ale ztrácí pouhých šest bodů na první Třebíč.

Už v pondělí od 17.30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítají jedenáctou Slavii Praha.

Chance liga, 9. kolo

HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín 1:2 p. p. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Doležal (Svoboda) – 21. Mrázek (P. Sedláček, Kindl), 63. P. Sedláček (Gazda, Köhler). Střely na branku: 40:39. Vyloučení: 4:3. Bez využití: Rozhodčí: Bejček, Jaroš – Vašíček, Kučera

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Postava) – Kudělka (A), Černý, Gréč, Chroboček, Ševčík, Krisl (C), Hanák – Jak. Svoboda, Kratochvil, Doležal (A) – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Okál – Indrák, Ministr, Dobša.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, Talafa, Novotný, Bartko – Kindl, Sedláček, Mrázek – Pospíšil, Honejsek, Ondráček (A) – Köhler (A), Hejcman, Illéš – Kubiš (C), Gago, Frömel.